Як виміряти пульс. зшити плаття з шифону.

Пальпаторно пульс визначається на всіх великих артеріях. В давнину по ньому встановлювали діагнози, давали прогноз розвитку хвороби і навіть визначали долю людини. А виміряти пульс можна дуже просто.
Інструкція
1
В нормі артеріальний пульс прощупується завжди, може бути схопить і венний пульс, а іноді відчувається прекапілярних. З'являється пульс в результаті коливань стінок судин, при серцевих скороченнях, таким чином, він показує нам частоту серцевих скорочень, яка в нормі становить 60-80 ударів на хвилину для дорослої людини і значно частіше - нормальний пульс для дітей. У новонароджених частота скорочень серця в середньому 140 ударів в хвилину, до кінця першого року життя вже 110-130, далі показники пульсу поступово знижуються з віком, до повноліття або трохи пізніше досягаючи стандартних 60-80.
2
Найчастіше пульс визначають на променевій артерії. У дітей вимірюють пульс, на скроневих артеріях. Пальпація сонних артерій дозволяє визначити характеристики центрального артеріального пульсу. Стандартне місце для вимірювання пульсу також артерія тильної сторони стопи.
3
Врахуйте при вимірі пульсу, що нормальні показники пульсу встановлені для людини в горизонтальному положенні, якщо ви стоїте, то пульс буде на 5-15 ударів в хвилину більше, ніж норма.
4
Починайте вимірювання пульсу на симетрично розташованих артеріях. Якщо биття пульсу одночасно на обох судинах, можна далі досліджувати пульс тільки на одній з двох артерії.
5
При вимірі показників пульсу на променевої артерії обхопіть область зап'ястя, таким чином, щоб ваш великий палець знаходився на тильній стороні руки, інші чотири пальці повинні лягти на артерію, яка проходить вздовж променевої кістки, тобто по внутрішній стороні руки. Пульс на сонних артеріях перевіряють симетрично, праворуч і ліворуч від гортані.
6
Не можна ні в якому разі перевіряти пульс, притискаючи артерію одним пальцем, це може привести до помилки. Вимірюють пульс мінімум двома пальцями (вказівним та середнім), легко притискаючи артерію.
7
Не варто натискати на артерію, при вимірі пульсу, надмірно. Від цього пульсація може зникнути зовсім, так як ви, пережавши артерію, зупиніть потік крові по ній.
8
Підраховується ритмічний пульс не менше 30 секунд, для більшої точності хвилину. Якщо ви вважали пульс тільки півхвилини, не забудьте, помножити результат на два, щоб дізнатися показники частоту серцебиття в хвилину.
9
Крім частоти лікар при вимірюванні пульсу визначає ритмічність, наповнення, висоту і напруга пульсу. Проводяться спеціальні дослідження пульсу, за допомогою сфигмография, плетизмографии і реографии. Ці способи дозволяють показники пульсу відобразити в графічному вигляді, щоб пізніше лікар провів аналіз пульсових кривих.
10
Часто на сьогоднішній день, для спостереження за пульсом використовують пульсотахометри. Особливо актуальні такі прилади, для людей із захворюваннями серцево-судинної системи і для спортсменів.
Зверніть увагу
Пульс можна вимірювати на наступних артеріях: скроневої (над скронями), сонної (по внутрішньому краю грудино-ключично-соскоподібного м'яза, під щелепою), плечовий (на внутрішній поверхні плеча над ліктем), стегнової (на внутрішній поверхні стегна в місці з'єднання ноги і тазу), підколінної. Зазвичай вимірюють пульс на зап'ясті, з внутрішньої сторони руки (на променевої артерії), трохи вище основи великого пальця.
Корисна порада
Як виміряти частоту пульсу. Для вимірювання частоти серцевих скорочень необхідний секундомір. Добре, коли вдома є спортивний секундомір, але часто замість секундоміра застосовують механічні або електронно-електромеханічні (кварцові) годинник з секундною Визначення пульсу. Пульс слід визначати, обмацуючи променеву артерію біля основи першого пальця кисті двома, трьома пальцями. Можна вважати число серцевих скорочень, особливо після змагань, поклавши руку на область серця, по сердечному поштовху.