Як засіяти газон.

Красивий, яскравий, м'який і доглянутий газон здатний перетворити будь-яку місцевість. Їх можна побачити біля будинків, адміністративних будівель, в парках і навіть на спортивному полі. Найпростіший і економічний спосіб прикрасити свою ділянку - це засіяти газон самостійно.
Вам знадобиться
  • - родючий грунт;
  • - фосфорне добриво;
  • - насіння трав;
  • - щебінь;
  • - пісок;
  • - граблі;
  • - каток;
  • - сівалка;
  • - лійка.
Інструкція
1
Перше, що вам необхідно зробити - це підготувати грунт. Якщо родючий шар землі на вашій ділянці менше 10 см, то вам необхідно замінити грунт. Завезіть на ділянку землю і розподіліть її рівномірним шаром. Внесіть фосфорні добрива з розрахунку 200-400 г на один квадратний метр.
2
Газони не виносять зайвої вологи, тому якщо ваша ділянка схильний до заболочування, то доведеться робити дренаж. Для цього, перш ніж укладати родючий шар землі, засипте ділянку дрібної щебінкою і піском. Після укладання ґрунту бажано відкласти засеіванія на кілька місяців.
3
Поверхня повинна бути ідеально рівною, тому якщо є височини або западини, то їх треба прибрати. Для розрівнювання найкраще користуватися невеликим катком. За допомогою граблів розбийте всі земляні грудки, приберіть сміття і бур'яни. Земля повинна бути досить щільною. Щільність землі можна перевірити таким чином: зробіть кілька кроків по ділянці і подивіться на ваші сліди. Якщо вони глибокі, то грунт дуже м'яка і рихла, якщо глибина сліду не більше 1 см, то можна починати засеіванія.
4
засівають газон в сонячний безвітряний день. Краще використовувати спеціальну сівалку, але якщо такої немає, то сіяти насіння можна вручну. Засівайте ділянку по частинах. Виділіть смугу, шириною 40-60 см, полийте її з лійки або зі шланга з розпилювачем. Рівномірними рухами розподіліть насіння по підготовленій смузі (з розрахунку 20-40 г на один квадратний метр). Перед посадкою насіння обов'язково ознайомтеся з інформацією на їх упаковці.
Корисна порада
Існує декілька видів газону. Партерні газони висіваються травою одного виду (мітлиця, костриця червона або тонконіг лучний) і вимагають більшого догляду. Найчастіше такі газони висіваються біля скульптур і фонтанів. Звичайні газони складаються з трав 3-4 видів, вимагають рідкісної стрижки і відмінно підходять для присадибної ділянки. Для засеіванія такого газону використовуйте насіння білої конюшини, луговий вівсяниці, мітлиці звичайної і др.Луговой газон призначений для великих площ і найчастіше використовується в парках. Формується на основі вже зростаючих рослин.