Як виховати обдарованої дитини.

Обдарована дитина в сім'ї - це і радість, і проблема для батьків. Він відрізняється від інших дітей своєю підвищеною допитливістю, потребою отримати знання в найкоротші терміни, критичним ставленням до себе і до інших. Обдарованій дитині важко взаємодіяти в колективі однолітків, т.к. його інтереси значно відрізняються від інтересів всіх інших дітей. Правильно організований процес виховання допомагає зберегти цей дар, стати дитині успішним не тільки в навчанні, але і прийнятим в соціумі.
Інструкція
1
Відомо, що діти народжуються з однаковими задатками, тобто мають приблизно рівні можливості для розвитку здібностей. Щоб проявилась обдарованість, повинні бути створені умови для розвитку цих здібностей. Недарма, етимологія терміна обдарованість виходить від кореня «дар», тобто батьки або педагоги можуть подарувати дитині можливість стати обдарованим. Такі умови можна створювати спеціально або дитина спочатку живе в родині, наприклад, художників і має можливість з раннього віку долучатися до цієї діяльності, мимоволі засвоювати техніку зображення, пробувати різні фарби, знаходити способи і форми зображення, найбільш його задовольняють.
2
Отриманий від дорослих дар необхідно тренувати, розвивати, постійно підтримувати. Важлива і емоційна підтримка батьків - радість за успіхи дитини ; та надання можливості в методичній підтримці, тобто своєчасне задоволення запиту дитини в отриманні знань з освоєння нової техніки зображення або розвитку спортивних навичок. Це зажадає від батьків додаткових вкладень і коштів з підтримки і розвитку здібностей.
3
Для збереження обдарованості і формування соціальної успішності, дитини необхідно виховувати в колективі однолітків. У звичайному дитячому садку або в загальноосвітній школі у нього можуть виникнути труднощі і в спілкуванні, і в пізнанні, т.к. сприйняття навчального матеріалу відбувається на різному інтелектуальному рівні, а грати такий малюк, найчастіше не вміє. Педагоги скаржаться на нього: він задає незручні питання, швидше за всіх відповідає на заняттях (не дає іншим дітям подумати, знайти правильну відповідь), висловлює свою точку зору, відмінну від інших. Тому рівень інтелектуального розвитку дітей в колективі має бути приблизно таким же, як і в нього. Для такого дитини підійде школа або клас для обдарованих дітей.
4
Обдарована дитина живе своїми ідеями, роздумами. У нього багатий внутрішній світ. Але при цьому, він часто не звертає уваги, на такі дрібниці, як зовнішній вигляд. Замислившись, він надягає сорочку на виворіт або різні шкарпетки. Важливо з раннього дитинства виховувати акуратність. При роботі з фарбами, звертати увагу не тільки на результат роботи, а й на робоче місце дитини , яке має бути чистим, на одяг, яка не повинна бути забрудненою. Показувати дитині красу не тільки творчості, але його самого, якого приймають в суспільстві «по одягу».
Зверніть увагу
Виховання обдарованості - це виховання працьовитості у дитини. Через працю і старанність обдарованість може проявитися у кожної дитини.
Корисна порада
Виховувати - це не тільки розвивати здібності дитини, а й формувати у нього соціально значущі якості особистості, які дозволять йому в майбутньому використовувати свої знання і здібності на благо, а не на шкоду суспільству.
Гордість за свого талановитого дитини - це нормальне явище, адже багато в чому розкритися здібностям дітей допомагаю батьки. І якщо навіть з першого погляду будь-які особливі здібності не видно, найчастіше уважний батько зможе з виявити.
Інструкція
1
Придивляйтеся до того, що дитині цікаво найбільше. Заохочуйте його захоплення. навіть якщо вони здаються вам недостатньо серйозними. Запишіть його в гурток чи клуб з тієї тематики, яка його цікавить.
2
Підбирайте дитині розвиваючі ігри та розваги згідно його віку і рівню розвитку. Не прагніть до надмірно ранньому розвитку, так як воно може принести шкоду в інших областях. Наприклад, не слід навантажувати дошкільника великою кількістю занять з іноземної мови, адже він ще ще не до кінця засвоїв рідний. Корисніше в даній ситуації буде краще освоєння російської мови за рахунок читання, наприклад, вголос, і спілкування з батьками. За рахунок цього у дитини буде розвиватися і збагачуватися мова, що згодом позитивно позначиться на його успішності в школі.
3
Подавайте дитині позитивний приклад. Якщо він буде часто бачити в руках батьків книги, це підвищить його інтерес до читання. Навпаки, відсутність домашньої бібліотеки та постійний перегляд розважальних телевізійних передач дорослими не сприятиме прагненню дитини до знань.
4
Для визначення художніх талантів дитини займіться розвитком його естетичного смаку. Корисно відвідувати з ним виставки, театральні постановки. Для початку краще всього вибирати візити на короткі і зрозумілі заходи. наприклад, прилучення до класичного театрального мистецтва слід почати з одноактного балету, а не з опери «Борис Годунов».
5
Заохочуйте прагнення своєї дитини розвиватися в якій-небудь сфері, не зловживайте критикою. Цілком можливо, що пр початку занять музикою чи танцями результати будуть залишати бажати кращого. Проте краще зайвий раз похвалити дитину хоча б за старання. Пам'ятайте, що до нього будуть об'єктивні всі навколишні - товариші по навчанню, педагоги, сторонні глядачі. Тому батько може дозволити собі суб'єктивність у сприйнятті успіхів дитини для її підтримки.