Як вижити в тундрі.

Людина може вижити в будь-яких умовах, навіть в суворій тундрі. Екіпірований мандрівник здатний провести на півночі зиму, складніше доводиться тим, хто опинився в екстремальних умовах несподівано, наприклад, після аварії літака. Але навіть без спеціальної підготовки можливо вижити в тундрі.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - сірники;
  • - теплий одяг та взуття;
  • - парашут;
  • - мотузки;
  • - лижі;
  • - компас;
  • - фляга для води.
Інструкція
1
Якщо ваш літак зазнав аварії в тундрі , залишайтеся біля уламків. З частин фюзеляжу спорудити притулок, яке захистить від вітру. Якщо ви прийняли рішення шукати населений пункт, щоб повідомити про катастрофу, візьміть з собою все необхідне: запас одягу, парашути, прісну воду, ніж, сірники.
2
Виберіть напрямок руху. Сибірські річки течуть на північ, а люди живуть переважно на півдні, тому йдіть проти течії. Взимку орієнтуйтеся по зірках, північ вам вкаже Полярна зірка або зробіть компас з намагніченої голки.
3
Передвигайтесь взимку в черевиках, зроблених з парашутних строп, щоб не провалюватися в сніг при ходьбі. Не виходьте на річковий лід навесні і восени, йдіть по березі. Влітку за допомогою жердини перевіряйте грунт на хиткість: грунт тундри болотиста.
4
Регулярно міняйте одяг на сухий, при можливості висушуйте намоклу. Куртка і брюки повинні захищати від вітру і холоду, під них надягайте одяг, що зберігає тепло, а на тіло білизна, вбирає вологу. Попередження простудних захворювань дозволить вижити в тундрі .
5
У літній час прісну воду беріть в ставках і річках, але обов'язково кип'ятіть її. В якості ємності використовуйте порожню консервну банку. Взимку топіть лід або грудки снігу. Для економії палива покладіть шматок льоду на темний брезент і дочекайтеся, поки сонце розтопить його, зберіть воду в підготовлену ємність.
6
Їжу здобувайте, розставляючи пастки або мережі на дрібних тварин, птахів, ловіть рибу. Здобуте м'ясо відварюйте, щоб не заразитися яйцями паразитів. Зберігайте видобуток в виритої ямі або підвісьте на гілку дерева. Влітку їжте ягоди, варіть лишайник, шукайте пташині яйця і личинки комах.
7
На ніч влаштуйте укриття або знайдіть притулок серед каміння. Застроміть в землю або сніг палиці, натягніть зверху парашутний купол. Курінь Не робіть більшим, адже вам належить зігріватися в ньому за допомогою дихання і тепла тіла. З гілок і моху спорудити лежанку. Взимку більш надійне і стійке укриття зробіть зі снігових блоків і льоду, для виготовлення деталей вам знадобиться ніж. Влітку при відсутності парашута спорудити навіс зі стіною, яка захистить вас від вітру.
8
Розведіть вогнище на захищеному від вітру місці. Для цього вогнище обкласти камінням або викопайте ямку в снігу. Якщо вогнище буде розведений у крижаній хатині, то проробіть отвір у верхній частині даху для виходу диму. Підтоплює багаття сухими гілками і мохом. Якщо пощастить натрапити на вугільні пласти, запасіть їх і використовуйте для підтримки вогню.
В знаменитій пісні тундра була оспівана як безкрайня сніжна пустку, на якій пересуваються на оленях. Однак природа тундри неймовірно різноманітна, її види бувають просто приголомшливими, і за допомогою акварельних фарб можна передати її неповторну красу.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, акварельні фарби, пензлі.
Інструкція
1
Розгляньте пейзажі тундри - вони можуть бути неймовірно різноманітні. Гірські тундри по-іншому називають альпійськими лугами. Арктичні тундри дуже бідні рослинністю - там немає навіть чагарників, лише мохи та лишайники. У середній (типової) тундрі в основному ростуть мохи, але з'являються і карликові берези і повзучі верби. З тварин в тундрі поширені північні олені, лисиці, вовки, снігові барани. Крім того, в тундрі чимало водойм.
2
Вивчивши особливості тундри, придумайте краєвид, який хотіли б зобразити. Наприклад, це може бути осіння тундра - неймовірно барвиста картинка. Спочатку накидайте лінію горизонту - покажіть гористу місцевість на задньому плані. Кількома штрихами намітьте гори. Тепер ви можете або промальовувати краєвид простим олівцем або відразу працювати фарбами. Дуже зручно тундру зображати аквареллю. Світло-блакитний аквареллю зафарбуйте небо, набираючи на кисть побільше води. Залиште білі області - хмари.
3
Наберіть на тонку кисть темно-сіру фарбу і позначте їй лінії гір. Частину гір зафарбуйте блідо-сірим. Потім яскравими кольоровими плямами почніть зафарбовувати квіти і пожовкле листя чагарників. Зеленим зафарбуйте мох і траву. Темною фарбою намітьте лінії кругляків.
4
Інший гарний краєвид тундри - луг з пасеться на ньому північним оленем. Яскравими плямами зафарбуйте луг - тут і зелень, і криваво-червоні квітки, і пожовкла трава, і сірі лишайники. Умовно розділіть луг на дві частини - верхню і нижню. Верхню трохи размойте водою. Коли фон просохне, намалюйте оленя - з потужним крупом і великими, товстими гіллястими рогами. Хвіст у північного оленя білий, так само, як і область горла. Тіло і ноги - набагато потужніший, ніж у звичайного лісового оленя. Оленів можна зобразити і на білому, сніговому тлі, який традиційно представляється при слові «тундра».