Як позбутися від міжхребцевої грижі.

Міжхребцева грижа являє собою вихід міжхребцевого диска в спинномозковий канал. Найчастіше вона пов'язана з ушкодженнями міжхребцевих дисків, викликаних травмами хребта, остеохондрозом і т.д. Небезпека даного захворювання полягає в стисненні нервових закінчень, що сильно ускладнює руху і може стати причиною інвалідності.
Інструкція
1
Позбутися міжхребцевої грижі можна, якщо вчасно почати лікування, яке залежить від стадії захворювання. Міжхребцева грижа завжди розвивається стрімко і супроводжується сильним болем. Зазвичай грижі виникають внаслідок сильного навантаження на хребет (падіння, удар в спину, підняття важких і т.д.). Якщо після такого навантаження ви відчули хрест, після якого виник різкий біль, відразу зверніться до лікаря. Чим раніше буде розпочато лікування, тим менше небажаних наслідків виникне.
2
Врахуйте, що гостру форму міжхребцевої грижі лікують в стаціонарі. Вам призначать лікарські препарати, які мають протизапальну дію. Найбільш поширеними засобами при боротьбі з грижею є «Диклофенак», «Мелоксикам», «Ібупрофен». Їх призначають у вигляді ін'єкцій або таблеток. Разом з протизапальними використовують болезаспокійливі препарати у вигляді мазей і гелів. Тривалість їх застосування залежить від вираженості больового синдрому. Якщо мазі та гелі не зніматимуть біль, вам призначать ін'єкції, які вводяться в тканини, що знаходяться в безпосередній близькості від вогнища запалення.
3
При лікуванні гострої форми міжхребцевої грижі використовують препарати, що покращують кровотік, харчування пошкоджених тканин, зменшують набряк. Уникайте мануальної терапії (масажу) в перші 5-7 днів після виникнення грижі . Це може привести до нестабільності хребта і несприятливо позначитися на перебігу захворювання.
4
На другому етапі лікування міжхребцевої грижі (2-3 тиждень з моменту її виникнення) лікар призначить вам масаж, електрофорез, магнітотерапію чи інші фізіопрцедури і разом з цим знизить дозу знеболюючих і протизапальних препаратів.
5
Якщо у вас утворилася велика грижа, яка здавлює кровоносні судини або спинний мозок, готуйтеся до оперативного лікування. Хірургічне втручання показане також при неефективному використанні консервативних методів.