Як лікувати виноград від попелиці.

Один з різновидів шкідників рослин - тля. Це невеликі комахи, величина яких не перевищує декількох сантиметрів. Як правило, впізнати рослину, уражене попелиць, можливо за зовнішніми ознаками: солодкі виділення на пагонах, скручене листя, деформування відростків. Захистити виноград від даного виду комах нескладно, застосувавши прості поради та рекомендації.
Інструкція
1
Якщо виноград ная лоза пошкоджена шкідниками не сильно, окропити рослина ледь теплою водою з додаванням господарського мила, з розрахунку на 1 літр води 1 столова ложка стружки мила. Дану процедуру рекомендовано проводити і в профілактичних цілях 1-2 рази за сезон.
2
Нерідко для боротьби з попелиць використовують інсектицидні препарати: «Неорон», «інтавір» або «Арріво», «Суми-альфа», «Децис», «Карате» та ін. Для цього в 1 літрі води розведіть 2 чайних ложки засобу і обробіть уражене рослина. Процедуру рекомендовано проводити з перервою в 6-7 днів, до повного знищення комах.
3
Не менш ефективні при боротьбі з шкідниками народні рецепти. Настої на основі листя помідорів, часнику і цибулиння готуються просто і легкі в застосуванні. Для приготування вам буде потрібно 2 столових ложки основи та 2 літри води. Залийте лушпиння цибулі (часник, листя помідорів) крутим окропом і дайте настоятися протягом 3-4 годин, накривши все щільною кришкою. Отриманим розчином ретельно обробіть виноград ниє листя і пагони. Для кращого ефекту рослина на добу можна накрити поліетиленом.
4
Цитрусові кірки також можуть допомогти вам у боротьбі з попелицею. Для цього 4 столові ложки подрібнених цитрусових кірок залийте 1 літром теплої води. Залиште отриманий розчин на 2-3 діб, щільно закривши кришкою. Даний настій процідіть і обприскуйте рослина 1-2 рази на добу.
5
Настій на основі чистотілу ефективний при боротьбі з попелиць, трипсом і ложнощитовки. Для його приготування 100 грамів сухої подрібненої трави залийте 1 літром крутого окропу. Отриманий розчин настоюйте протягом 2-3 діб. Рослина обробляйте 3-4 рази на тиждень.
6
Настій на основі кульбаб готують з розрахунку 400 грамів свіжого листя на 10 літрів теплої води. Розчин настоюйте протягом 2-3 годин під щільно закритою кришкою. Виноград обробляйте процідженим настоєм, обприскуючи 2-3 рази на тиждень.