Як затерти стеля.

Якісний ремонт квартири часто включає в себе приведення в порядок поверхні стелі. Для додання стелі необхідного зразкового виду він очищається і покривається штукатуркою. При проведенні штукатурення поверхні істотне значення має затирка розчину, яку слід проводити з усією ретельністю.
Вам знадобиться
  • - штукатурний розчин;
  • - штукатурна лопатка;
  • - дерев'яний або дюралюмінієвий сокіл;
  • - напівтерток;
  • - терка -гладілка;
  • - малка.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні для проведення штукатурних робіт матеріали та інструменти. Для нанесення розчину на стеля вам знадобиться ємність з розчином, гладилка, штукатурна лопатка і повний набір інструментів, якими користуються професійні штукатури. Подбайте про спецодяг, яка захистить вас від попадання розчину на поверхню шкіри.
2
З сокола наберіть лопаткою потрібну кількість розчину і поступово накидають його на обробляється місце. Якщо розчин досить пластичний, використовуйте для його нанесення совок або невеликий ківш. В деяких випадках нанесення розчину більш ефективно, якщо його намазувати, а не накидати. Випробуйте кілька варіантів нанесення і виберіть найкращий з них.
3
При намазування розчину на поверхню стелі покладіть на сокіл невелику порцію розчину, а потім призначте його ближче до поверхні. Тепер задеріть розчин тильною стороною штукатурної лопатки і намажте на поверхню. Намагайтеся натискати на сокіл з однаковою силою, щоб смуги розчину мали однакову товщину.
4
За допомогою напівтертка, тримала і малки розрівняйте нанесений на поверхню розчин. Розрівнювання і затірку виробляєте або вкруговую, або вразгонку. Для обробки поверхні вкруговую притисніть терку щільно до поверхні і робіть кругові рухи проти годинникової стрілки. На горбки, які можуть попадатися на поверхні, натискайте трохи сильніше, а на западинах не прикладайте значних зусиль.
5
Щоб на стелі не залишалося слідів від кругових рухів, виконайте по свіжій затирці вкруговую затірку вразгонку. Очистіть терку від розчину, притисніть її щільно до поверхні і здійснюйте прямолінійні руху (помахи). При цьому сліди попередньої кругової затірки віддаляються.
6
На заключному етапі затирання стелі, після того як розчин злегка схопиться, зробіть остаточне загладжування поверхні. При обробці ведіть гладилку почергово в двох напрямках, витримуючи однаковий натиск.