Як організувати пункт прокату.

Пункт прокату інструментів для будівельних робіт - ось непогана бізнес-ідея для починаючого підприємця, який знає толк в традиційних чоловічих ремеслах. Широкого розповсюдження такий вид бізнесу досі не отримав, тому конкуренцію можна зустріти мінімальну, вигоди же він деякі обіцяє, головне - дозволяє з часом розширити сферу діяльності, освоївши суміжні сфери.
Вам знадобиться
  • - приміщення площею близько 40-50 квадратних метрів;
  • - стелажі для зберігання інструментів, стаціонарний телефон і комп'ютер;
  • - перша партія різноманітного інструменту, який ви будете видавати напрокат;
  • - напарник, який має досвід ремонту найрізноманітнішого електрообладнання;
  • - реклама в друкованих ЗМІ та міських довідниках товарів і послуг.
Інструкція
1
Орендуйте приміщення площею 40-50 квадратних метрів, з виходом на вулицю і можливістю організувати в ньому невеликий склад. Природно, пункту прокату інструменту немає чого розташовуватися на центральній вулиці, місце йому - в житловому мікрорайоні, жителі якого зацікавлені не в покупці, а саме в тимчасовому використанні інструментів, потреба в яких після виконання конкретної роботи пропаде. Головні ваші кошти залучення клієнтів - друкована реклама і так зване "сарафанне радіо" на чоловічий лад - самі приведуть зацікавлених людей прямо до вашого пункту.
2
Обладнайте приміщення пункту, виділивши в ньому зону для зберігання інструменту і прилавок для спілкування з клієнтами та оформлення угод. Працювати в пункті буде один або дві особи, перший з яких буде видавати інструмент, а другий займатися його поточним ремонтом та обліком. Обидва співробітника можуть виконувати одні й ті ж функції, періодично замінюючи один одного.
3
Сформуйте асортимент інструменту, який будете видавати напрокат, постарайтеся перед початком роботи включити в нього якомога більше одиниць, згадайте різні види затребуваного на будівництві або на заміській ділянці обладнання. Велика частина вашого асортименту - це електроінструмент для ремонту і дрібних будівельних робіт (дрилі, перфоратори, шліфувальні машини, електричні пилки), затребувані також і більш громіздкі апарати (бетонозмішувачі, газонокосарки, апарати зварювальні). При першій закупівлю потрібно придбати по кілька одиниць якомога більшої кількості інструментів, а згодом докуповувати тільки ті види обладнання, на які є високий попит.
4
Продумайте рекламну компанію для майбутнього пункту прокату і складіть рекламний бюджет на перші місяці його роботи. Найбільш успішні канали для реклами у випадку з будівельним інструментом - друковані видання, газети безкоштовних оголошень та міські довідники. Варто спробувати давати рекламу також і через інтернет, хоча її ефективність в цьому випадку може бути різною. Варто пам'ятати, що для пункту прокату реклама та обізнаність навколишніх жителів - чи не єдина запорука доходу і окупності, у всякому разі, до тих пір, поки ви не обзаведетеся хорошим контингентом постійних клієнтів.
Корисна порада
Підприємці, які спробували себе в якості власників пунктів прокату інструменту, радять вже з самого початку налагодити ділові відносини з фірмою, що надає юридичні послуги, тому що дуже скоро вам доведеться в судовому порядку врегулювати відносини, пов'язані з неповерненням виданого напрокат інвентарю. У міру розвитку вашого починання варто освоювати також ті види діяльності, які зручно і вигідно поєднувати з прокатом інструменту, зокрема - торгівлю витратними матеріалами для того ж обладнання, яке ви видаєте в своєму пункті.