Як ліпити з хліба.

Кульки і кубики з хлібного м'якушки ліпили багато. Напевно, немає на світі шкільній їдальні, де б ніколи не стикалися з цією дитячою витівкою. Однак з хліба можна зліпити і дуже складні і міцні фігурки. Вони можуть бути навіть кольоровими, якщо у вас є під рукою харчові барвники.
Вам знадобиться
  • - хліб;
  • - цукор;
  • - цементний пил;
  • - вода;
  • - поліетилен;
  • - дрібне сито;
  • - харчові барвники.
Інструкція
1
Для ліплення використовуйте залишки низькоякісного пшеничного хліба . Можна взяти і житній, але його доведеться довше розминати. Зовсім не підходять пишні білі булки і батони. Їх, звичайно, теж можна розім'яти, але цукру знадобиться чи не більше, ніж м'якушки. Технологію виготовлення різних скульптур з низькоякісного хліба винайшли давним-давно ув'язнені, і передавалася вона з покоління в покоління.
2
Відокремте хлібний м'якуш від кірок. Почніть його розминати. Це робиться приблизно так само, як і при роботі з пластиліном. М'яти доведеться довго. Фігурки можна зробити двома способами. Для того, щоб отримати масу достатньо швидко і настільки ж швидко почати з неї ліпити, розминайте хліб протягом 2-3 годин. Поступово додавайте туди цукор. Точних вагових співвідношень в природі не існує, кількість визначте досвідченим шляхом. У вас повинна вийти липка однорідна маса. Цукор повинен повністю розчинитися. Харчові барвники можна додати на останньому етапі, безпосередньо перед ліпленням. У авторів даної технології ніяких барвників під рукою, зрозуміло, не було. Для того, щоб зробити чорні і білі шахи, вони додавали в масу попіл. У хід йшли і чорнило, і паста від кулькової ручки. Але ними краще покривати вже готову фігурку.
3
Виліпити фігурку точно так само, як ви зазвичай робите це з пластиліну. Ліпити можна все, що завгодно. Ті, хто придумав цей метод, роблять подібним способом і шашки, і шахи, і навіть дуже складні скульптури. Цукор потрібен для того, щоб виріб не тріснув під час сушки.
4
Поставте скульптуру сушитися. Місце має бути досить теплим, але захищеним від прямих сонячних променів. Не рекомендується використовувати духовку або батарею парового опалення. Виріб може потріскатися.
5
Можна зробити і більш міцну скульптуру. Візьміть невелику кількість води (приблизно половина від маси хлібної м'якушки) і зваріть цукровий сироп. Залийте сиропом хлібний м'якуш і поставте в тепле) але не спекотне) місце на 1-2 дні. Зачекайте, поки хліб почне закисати. Це ви легко впізнаєте по характерному запаху. Протріть масу через дрібне сито. Можна взяти і просто шматок тканини. На ситі залишиться невеликий сухий залишок, який необхідно викинути. Залишилася напіврідку масу викладіть на поліетилен і помістіть в тепле місце. Сушіть її доти, поки вона не стане схожа на пластилін. Виліпите і висушіть фігурку. Якщо вам потрібно, щоб у ній були отвори, проколоти їх потрібно до того, як скульптура висохне.
Корисна порада
Щоб маса була ще більш твердою, можна додати в неї цементний пил.