Як визначити якість дорогоцінного каміння.

Одна з головних проблем, що стоять перед людиною, що вирішив придбати ювелірна прикраса - це визначення якості дорогоцінного каменю, що входить в його конструкцію. Найкраще це може зробити професійний ювелір або геммолог. Але можливість звернутися до фахівця є не у кожного. Тому щоб не нарватися на грубу фальшивку, необхідно знати основні ознаки якісних дорогоцінних каменів.
Інструкція
1
Щоб визначити якість дорогоцінного каменю, обов'язково візьміть його в руки. Якщо на дотик він досить-таки прохолодний, значить, вірогідність того, що перед вами справжня коштовність, велика. Підробки, як правило, дуже швидко нагріваються в руках.
2
Вибираючи ювелірний виріб з смарагдом, озбройтеся 10-кратною лупою. Вона допоможе вам уважно розглядати малюнок у структурі дорогоцінного каменю. Якщо, піднісши лупу до каменя, ви побачите ідеально рівні паралельні лінії, спіралеподібні візерунки або трубчасті малюнки - перед вами синтетична підробка. У справжнього якісного смарагду структурний малюнок являє собою паралельні лінії, але не такі впорядковані, як у фальшивки. Крім цього, запам'ятайте, що чим прозоріше смарагд, тим вище його якість.
3
Якщо ви вирішили придбати, приміром, колечко з рубіном, зверніть увагу на колір каменю. Насичений кривавий рубін обов'язково повинен вас насторожити. Такі дорогоцінні камені - велика рідкість. Розгляньте рубін під лупою. Зверніть увагу на прозорість дорогоцінного каменю. Якщо вона нерівномірна - відмовтеся від покупки. Або такий рубін має дуже низьке якість, або це підробка. Ціна рубіна високої якості наближена до вартості діаманта.
4
Вибираючи топаз, уважно його розглянете. Натуральний дорогоцінний камінь високої якості, як правило, має невеликі дефекти і різноманітні включення. Кришталево чистий топаз - швидше за все синтетична підробка. Крім того, ці дорогоцінні камені дуже гладкі, навіть слизькі.
5
Визначити якість сапфіра набагато складніше, у зв'язку з тим, що сучасний ринок дорогоцінних каменів представляє величезну кількість синтетичних сапфірів. Натуральний якісний камінь на дотик холодний, а структура його чиста. А ось при розгляді за допомогою лупи штучних сапфірів ви можете помітити газові бульбашки, найдрібніші золоті та платинові вкраплення, колірну зональність і інші різні мікроструктури.
6
Визначити якість бурштину ви можете, потерши його вовняною ганчіркою. Хороший дорогоцінний камінь при цьому обов'язково стане бити струмом і притягувати до себе пил і нитки.
7
Вибираючи перли, спробуйте його «на зуб». Дорогоцінний камінь високої якості буде поскрипувати, а низькоякісна або підроблена перлина - ні.