Як почати швейне виробництво.

Починати швейне виробництво можна відразу з устаткування великої промислової площадки, залучаючи до справи технологів-конструкторів і лаборантів, а можна спочатку створити невелику майстерню, працюючу по «кустарному» принципом, а потім, у міру накопичення доходів, набувати більш досконале обладнання і думати про оренду повноцінного промислового приміщення.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про реєстрацію ІП;
  • - приміщення для обладнання майстерні (50-70 квадратних метрів);
  • - набір швейного устаткування (універсальні швейні машини, оверлок, парова праска) ;
  • - 3-5 швачок на постійній основі і один закрійник.
Інструкція
1
Зареєструйся як індивідуальний підприємець. З щоб моделі ви не збиралися створювати виробництво одягу - наявність державного свідоцтва в будь-якому випадку дасть вашому підприємству безліч переваг, хоча і податки після цього доведеться виплачувати регулярно. Якщо ж починати діяльність, взагалі не піклуючись про його формальну сторону, то можна зіткнутися з дуже серйозними неприємностями. Головна незручність в цьому випадку - неможливість давати рекламу зі своїми точними координатами, які допоможуть вийти на ваш слід не тільки роздрібним торговцям одягом, а й співробітникам податкової інспекції або інших установ, вступати в конфлікт з якими не варто.
2
Виберіть одну з двох схем роботи початківця швейного підприємства: або ви будете знімати приміщення і щомісяця віддавати частину виручки орендодавцю, або ви розмістите швейні машини вдома у своїх працівниць і будете регулярно забирати у них готові замовлення. Обидва варіанти мають свої позитивні сторони і недоліки. Перший, звичайно ж, набагато менш економічний, другий же ускладнює для вас процес організації роботи - навіть якщо швачки отримують відсоток від виробітку, перед ними завжди буде стояти спокуса зшити що-небудь для власного клієнта або знайомого.
3
Вивчіть ринок швейного устаткування, вирішите, які види машин будуть потрібні для вирішення ваших найближчих завдань, і постарайтеся вибрати якомога більш економічний, але не виключає хорошої якості варіант. Для початку цілком можна придбати обладнання, яке було у вжитку, а потім поступово оновлювати і доповнювати його комплект. На швейному виробництві з низьким коефіцієнтом автоматизації задіяні в основному універсальні швейні машини, а також оверлок. Краще відразу обзавестися також потужним паровим праскою, який дозволить підготувати деякі види тканин до роботи.
4
Знайдіть кваліфікованих швачок, які працюватимуть або на дому, або в спеціально обладнаній майстерні, в залежності від вашого вибору. Якщо умови дозволяють організувати ефективне розподіл праці, можна також ввести штатну одиницю закрійника та бригадира зміни для швачок. Наладкою обладнання займатиметься сторонній спеціаліст або майстра з сервісного центру тієї фірми, у якої ви закуповували обладнання.
Виробництво одягу в промислових масштабах зажадає набагато більше вкладень, ніж міні-ательє, яке може бути організовано навіть в межах приватної квартири. Не варто забувати, що для повномасштабного виробництва буде потрібно велика площа, а також дві-три бригади працівників. Однак і дохід цехове виробництво приносить незрівнянно більший, ніж надомні майстерні, тому при розумному управлінні всі вкладення повинні незабаром окупитися.
Вам знадобиться
  • - виробниче приміщення площею від 100 квадратних метрів;
  • - комплект обладнання (5-7 універсальних машин, оверлоки, ґудзикові автомати);
  • - налагоджені стосунки з декількома постачальниками тканин;
  • - дві бригади швачок, бригадир і закрійник в штаті співробітників.
Інструкція
1
Почніть підбирати приміщення, яке б задовольняло всім вашим вимогам і не обходилося б для початківця підприємства занадто дорого. Орієнтуватися треба на площу від 100 квадратних метрів (саме стільки місця буде потрібно для обладнання робочих місць однієї бригади), а щоб створити при виробництві міні-офіс та складське приміщення, буде потрібно хоча б 150-200 метрів. Друга обов'язкова умова - підключення до потужної електричної лінії або хоча б можливість цього підключення - для функціонування обладнання вам знадобиться напруга в 380 вольт.
2
Вирішіть, який комплект обладнання вам буде потрібно. Добірка обладнання залежить від того, які види одягу ви збираєтеся виробляти і з якими матеріалами працювати. У кожному разі на швейному виробництві будуть використовуватися універсальні "сточують" машини, за їх кількістю в цеху прийнято визначати масштаби швейного підприємства. При виробництві майже будь-яких видів одягу ще необхідні оверлоки і ґудзикові напівавтомати, а також потужний парова праска. Все інші машини для виробництва одягу можуть знадобитися, якщо ви виберете будь-якої вузький профіль, придбати їх можна буде і згодом.
3
Налагодьте ділові відносини з оптовими постачальниками тканин в своєму регіоні, намагаючись придбати хорошу репутацію і поступово домогтися вигідніших умов придбання сировини для свого виробництва. При виборі тканин потрібно завжди пам'ятати про те, що далеко не будь-який матеріал може підійти для вашого обладнання. Особливо уважно треба ставитися до нових тканин, оскільки велика вірогідність, що машинам вони здадуться "незвичними", а це обов'язково призведе до шлюбу.
4
Складіть штатний розклад для своєї швейної майстерні, коли остаточно визначитеся з тим, яка кількість персоналу може обслуговувати ваше підприємство. На простому виробництві працює кілька бригад швачок по 5-7 чоловік на чолі з бригадиром, а також закрійник. На більш "технологічних" швейних підприємствах задіяний також конструктор-технолог, модельєр або дизайнер. Наладчиків устаткування не обов'язково тримати в штаті, можна просто викликати стороннього фахівця в разі потреби.