Як проклеїти полотно.

Перед тим як почати писати на натягнутому полотні картину, його потрібно обробити. Поверхня полотна повинна бути рівною. Крім того, масло, на якому приготовані фарби, має властивість проникати крізь тканину. Картинка, написана на необробленої основі, вийде дуже недовговічною. Натягнутий полотно необхідно проклеїти, а потім заґрунтувати.
Вам знадобиться
  • - чиста вода:
  • - желатин:
  • - мірний посуд;
  • - посуд для водяній лазні;
  • - посуд для розчинення желатину;
  • - плита;
  • - лабораторні ваги.
  • - дерев'яна рейка.
Інструкція
1
Відміряйте воду і желатин. Співвідношення має бути 15: 1. Найкраще робити це за допомогою лабораторного посуду та лабораторних ж ваг. Якщо ви збираєтеся постійно займатися живописом, купіть хоча б одну кружку з розподілами. Якщо нічого подібного під рукою немає і не передбачається, доведеться взяти приблизні пропорції. На 1одін 200-грамовий стакан чистої води візьміть столову ложку желатину. Покладіть желатин в посудину і залийте водою. Посуд можна використовувати будь-яку, крім алюмінієвої. Дайте желатину набрякнути.
2
Налийте води в каструльку і нагрійте її приблизно до 70 ° С. Посудина з желатином тримайте на водяній бані і періодично перемішуйте. Желатин ні в якому разі не повинен перегріватися, інакше всі ваші праці підуть нанівець. Не варто ризикувати і кип'ятити воду. Процес не можна залишати без уваги. Перемішуйте желатин до тих пір, поки він весь не розчиниться.
3
Отриману масу охолодіть. Найкраще робити це при кімнатній температурі. У холодильник або за вікно ставити небажано. Спостерігайте за станом речовини. Желатин повинен охолонути до консистенції не надто рідкого киселю. Тобто текти він уже не повинен, але потрібно, щоб маса залишалася досить рухливою.
4
Підрамник з полотном покладіть горизонтально. Нанесіть желатин дерев'яної лінійкою або рівною рейкою по всій поверхні полотна. Намагайтеся, щоб шар вийшов більш-менш рівним. Металеві предмети використовувати не рекомендується. Залиште полотно сохнути годин на десять. Зашліфуйте його дрібним наждачним папером.
5
Повторіть процедуру. З першого разу проклеїти полотно зазвичай не вдається, та це й не потрібно. Як раз навпаки. Занадто велика кількість клею, нанесене за один раз, призводить до того, що желатин проникає на зворотний бік полотна. Тому краще проклеїти тканину кілька разів, завдаючи масу тонким, але однорідним і безперервним шаром. Не забувайте кожного разу давати клею висохнути і зашліфувати поверхню.
Корисна порада
Желатин не повинен просочувати тканину. Тому не потрібно його втирати. Не варто користуватися для проклейки жорсткою щіткою і тому подібними предметамі.Еслі ви розводите желатин в емальованому посуді, прослідкуйте, щоб на ній не було відколів та інших пошкоджень. Інакше ви можете не помітити, як на полотні з'являться плями іржі.