Як вивести пляму від ягід.

Літо - прекрасна пора, яка дає можливість поласувати свіжими і шалено соковитими ягодами. Але, як відомо, саме в цей сезон речі найбільш схильні до різних забруднень, особливо якщо у вашій сім'ї є малюк. Не варто поспішати рвати на ганчірки одяг з плямами від ягід. Існують деякі способи, які відмінно впораються з вашою проблемою.
Вам знадобиться
  • - лимонний сік, оцет столовий, марля, мило або порошок;
  • - кефір або кисле молоко, лимонна кислота;
  • - плямовивідник.
Інструкція
1
Свіже пляма від ягід або соків з них можна вивести за допомогою звичайного окропу. Але зробити це потрібно буквально протягом декількох хвилин після утворення забруднення на тканині. Закип'ятіть цілий чайник води і натягніть тканина з пляма м над каструлею, банкою або ковшем. Лейте киплячу воду на ягідне пляма до тих пір, поки воно зовсім не зникне. Але в цьому випадку слід бути особливо обережними з кольоровими речами - навіть сама стійка фарба може злиняти.
2
Плями від малини, смородини і суниці допоможе впоратися свіжий сік лимона і столовий оцет. Видавіть невелику кількість соку з лимона і змішайте зі столовим оцтом в рівних пропорціях. Візьміть відрізок марлі або білої тканини і змочіть в приготованому розчині, акуратно потріть пляма від країв до центру, намагайтеся не розтирати його з боку в бік. Залишилося лише випрати річ в теплій воді з додаванням порошку або з милом «Антіпятін». Від плями не залишиться і сліду.
3
Чорниця відома кожному своїм чорнильним кольором, пляма від цієї ягоди вивести не так вже й просто. Замочіть забруднений ділянку одягу в скисле молоці або кефірі на кілька годин, потім виперіть з миючим засобом. Якщо ж вдома не виявилося кефіру, приготуйте наступний розчин: розведіть у склянці води одну чайну ложку лимонної кислоти і замочіть ділянку тканини з ягідним пляма м. Після того як пляма повністю зникне, виперіть.
4
Щоб вивести застарілі плями від ягід і соку можна сміливо скористатися сучасними пляма виводітелямі, наприклад «Ваніш» або «Oxi Magic», вони відмінно підходять для кольорових тканин. Нанесіть пляма виводітель на забруднене місце і залиште на кілька хвилин, потім виперіть річ з хорошим порошком.
Зверніть увагу
Перш ніж використовувати той чи інший спосіб усунення плями, перевірте даний засіб на менш помітному ділянці тканини, щоб уникнути псування вироби.