Як зробити маску мавпи.

Ті маски, що продають у магазинах, не мають індивідуальності і не висловлюють характеру персонажа. Що ведмідь, що заєць, що лисиця мають однакову усмішку і миле вираз на мордочці. Коли хочеться виділитися з натовпу, доводиться брати справу в свої руки.
Вам знадобиться
  • - пластилін, глина;
  • - папір;
  • - щільний білий картон;
  • - клей;
  • - ножиці;
  • - вазелін або силіконова автомобільна мастило у вигляді спрея;
  • - гуаш.
Інструкція
1
Якщо маска мавпи потрібна тільки на один раз, можна скористатися найпростішим і швидким методом. Намітьте на аркуші білого картону контур майбутнього виробу - візьміть за зразок малюнок з дитячої книжки. Виріжте його, прорисуйте деталі: вуха, брови, ніс і т.д. Розфарбуйте маску по вашому уявленню про мавпу, зробіть прорізи для очей, носа, рота і гумки. Протягніть в прорізи зав'язки. Така маска буде недовговічною, але вона вимагає менше часу і матеріалів. Можна спробувати зробити образ мавпочки з пап'є-маше.
2
Для маски з пап'є-маше треба створити форму для неї. Якщо ви хочете змайструвати барвисте прикраса, форму слід зробити з сохне на повітрі глини. Для цього намажте особу вазеліном, а потім - глиною. Вазелін важко відмити, якщо можливо, замініть його на силіконовій спрей автомобільної змазки. Дочекайтеся повного висихання глини і зніміть форму. Її також можна виготовити і з пластиліну, тільки вам доведеться створити форму вручну, не намазуючи його на обличчя.
3
Якщо у вас є лялька з головою відповідного розміру, за основу маски можна взяти її. Формою може послужити і звичайний повітряна куля, надутий до трохи більшого розміру, ніж людська голова. Потім наріжте або порвіть папір на невеликі шматочки, змочіть клеєм і наносите на форму. Клей не шкодуйте - папір повинна їм просочитися повністю, щоб бути пластичною і добре змалювати форму.
4
Намагайтеся клеїти акуратно кожен шар, не допускайте бульбашок і складок. Нанесіть чотири шари, дайте просохнути масці. Потім наклейте ще чотири, знову залиште сохнути. Два останніх шару повинні складатися з білою і щільною папери, щоб фарба добре лягала на виріб і не втрачала колір. Залиште маску до повного висихання клею.
5
Розмальовуйте її гуашевими фарбами - вони щільні і яскраві. При висиханні фарба зазвичай тьмяніє, щоб цього не сталося, покрийте маску шаром прозорого лаку по дереву. Так вона придбає блиск і додаткову міцність. Тепер її можна прикрасити: наклейте хутро, вушка з оксамиту і т.д. Не забудьте про зав'язках.