Як лікувати розтягнення і удари.

Удари і розтягування є досить частими травмами, особливо в похідних умовах. У разі сильного пошкодження слід звернутися до лікаря, але якщо такої можливості немає, лікування можна провести самостійно. Перша допомога при розтягненнях і ударах повинна надаватися негайно, це значно прискорить одужання і допоможе уникнути ускладнень.
Інструкція
1
Розтягненню найбільш схильний гомілковостопний суглоб. Нога при русі по пересіченій місцевості може потрапити в ямку, зісковзнути, під стопою може виявитися непомічений через трави камінь. Результат завжди один - різкий біль, припухлість, можливе утворення гематоми. Порушується функція суглоба - йти дуже важко, а то й неможливо.
2
У перші ж хвилини після отримання травми слід прикласти до ушкодженого суглобу щось холодне. Це може бути лід в поліетиленовому пакеті, в похідних умовах ногу можна занурити в холодну воду або в сніг. Коли біль помітно стихне, необхідно накласти на суглоб давить.
3
Для прискорення процесу відновлення пошкоджених тканин використовуйте протизапальні та знеболюючі засоби місцевого застосування. Наприклад, «Індовазин» (до його складу входять «Троксевазин» і «Індометацин»), «Фастум гель», «Диклофенак-гель», «Биструмгель». Всі препарати наносяться на неушкоджену шкіру два-три рази на добу. Мазати рану не можна. Пошкодженої нозі слід забезпечити повний спокій.
4
Не менш поширеними травмами є забої. Найчастіше їх отримують при падінні, ударі по тілу твердим предметом. У місці удару виникають біль, припухлість, розвивається гематома. Якщо забита рука або нога, то в міру розвитку набряку порушується їх рухова функція.
5
Як і у випадку з розтягуванням, основним засобом першої допомоги є охолодження місця удару льодом, снігом, холодною водою. На забитою суглоб накладіть пов'язку, що давить. Можете вчинити так: швидко охолодіть місце забитого, накладіть пов'язку, що давить, після чого додатково прохолоджуйте пошкоджене місце поверх пов'язки. Для зменшення набряку пошкоджену руку або ногу слід трохи підняти і забезпечити їй спокій.
6
При наявності на місці удару рані не змочуйте її водою. Змажте шкіру навколо рани йодом, накладіть пов'язку, що давить, після чого охолоджуйте травмоване місце поверх пов'язки грілкою з холодною водою, пакетом з льодом або снігом і т.п. Через два-три дні починайте прогрівати місце забитого для якнайшвидшого розсмоктування гематоми. Застосовувати тепло раніше не можна, ви можете тільки посилити крововилив.
Удари - неминучий факт активного способу життя людини. Забій - пошкодження органів і тканин тіла людини від дотику тупого предмета, без порушення цілісності шкіри і супроводжується крововиливом в глубжележащих тканинах.

У першу чергу після того, як людина отримав забій необхідно накласти тугу пов'язку на місце удару. У разі якщо стався забій носа, то вставити ватні тампони. Якщо є сильні кровотечі, то треба для початку необхідно зупинити кров і обробити рану навколо ділянки ушкодження, після цього накласти пов'язку. При ударах ні в якому разі не можна намагатися самостійно витягати або вправляти пошкоджену кінцівку. Для виключення внутрішньої кровотечі або перелому, необхідно звернутися в больніцу.Еслі у Вас є маленька дитина, то корисно в аптечці мати невеликі пляшечки масла арніки і масла календули. Арніка діє дуже швидко і радикально. Досить втерти її в місце забитого, що б відчути зменшення болю та набряку (не приймати при пошкодженій шкірі). Якщо шкіра пошкоджена, то лікувати забої можна за допомогою масла календули або масла звіробою, а також ставити компреси з листя живокосту. Регулярно давайте хворому трави, які зміцнюють стінки капілярів, перш все кропиву і кінський каштан. Кропива. Для приготування настою з кропиви необхідно взяти 15 грамів або одну столову ложку трави на 1 літр киплячої води. Настоюйте 30 хвилин, процідіть і давайте пити по 1 склянці на день.Конскій каштан використовують у вигляді настоянки по 20 крапель кожен день.Полинь. Прекрасний засіб для лікування забитих місць. Зібрати свіжу траву, перетерти до появи соку, прикладати до забитих місць. При сильному ударі - накласти готову суміш товстим шаром. Не допускати, що б суміш висихала, частіше змочувати зверху водою або міняти на нову. У зимовий період лікувати забої можна за допомогою мазі виготовленої на основі полину. 1 частина сухої трави, 4 частини свинячого сала, коров'ячого масла або вазеліна.Также чемериця є ефективним засобом при лікуванні забитих місць. Свіжі коріння трави дрібно порубати, залити окропом і варити у воді не більше півгодини. Теплим відваром натерти хворе місце.