Як скласти банну піч.

Баня - відмінне місце не тільки щоб розслабитися, попаритися і отримати задоволення від купання, але і хороший засіб для відновлення і зміцнення здоров'я. Раніше у кожного сільського жителя у дворі була своя парилка. Сьогодні ця традиція повертається і багато на дачах зводять спеціальні будівлі, обладнані під баню. Але багато питань викликає не сама баня, а процес спорудження банної печі. Адже це найважливіша деталь, від розігріву якої залежатиме кількість пара і сприятливий вплив його на організм.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - глина;
  • - вода;
  • - пічної цегла;
  • - дверки;
  • - асбошнур;
  • - заслінка;
  • - колосникові грати;
  • - бак для води;
  • - димова труба.
Інструкція
1
Перш за все, приготуйте глінопесчаном розчин. Від нього багато в чому залежатиме якість майбутньої печі. Для цього змішайте пісок, глину і воду в пропорціях 1: 1: 4.
2
Розпочніть кладці банної печі. Але спочатку викладайте кожен ряд без розчину, щоб підібрати цеглини, однакові по висоті і довжині, тим самим забезпечивши отримання швів рівномірної товщини.
3
Наберіть на кельму необхідну кількість розчину і викладіть на місце кладки цегли. Ретельно розрівняйте його. Підготовлений цегла опустіть у воду на 20 секунд, а потім покладіть на розчин.
4
Легко постукуючи кельмою, посадіть цегла до товщини шва в 5 мм. Непотрібний розчин ретельно підберіть.
5
Наступний цегла укладайте з примиканням стусаном до попереднього. Після укладання ряду обов'язково перевірте рівнем його горизонтальність.
6
Одночасно з цегляною кладкою встановлюйте дверки і колосникові грати. Топкову і поддувальную двері прикріпіть м'якої дротом до кладки, кінці дроту закладіть в шви.
7
По периметру двері обкладете асбошнур і посадіть на шар розчину. При установці бака для води не забудьте обкласти його гліноасбестовой сумішшю, яка при розширенні не дасть грубці потріскатися.
8
Останньою прокладають металеву димову трубу, яка йде через дах і стеля лазні.
9
Побудовану банну піч необхідно просушити 2-3 дні, перш ніж вона буде готова до свого першого протапліваніі.
Зверніть увагу
При будівлі печі обов'язково ознайомтесь з протипожежними правилами її установки. Цегляна піч повинна розташовуватися на відстані 40 см від дерев'яних конструкцій і стін лазні. Якщо ж стіни захищені від загоряння фольгою і АСБОКАРТОН, то відстань можливо зменшити.
Корисна порада
Вибираючи цеглу для кладки банної печі, необхідно пам'ятати, що він повинен бути без тріщин та інших дефектів, з рівними гранями, кутами і правильною формою. Цегла з дефектами не витримає великих температур і почне руйнуватися при експлуатації. Також цеглина повинна бути добре обпалений. Постукайте по ньому: недопалену цегла звучатиме глухо і мати блідо-рожевий відтінок. Для печі підходить лише звичайний червоний або спеціальний пічної вид цегли. Не можна використовувати щілинний, дірчастий і силікатна цегла, так як вони нерівномірно прогріваються.