Як позбутися від зелені в акваріумі. Як очистити акваріум від зелені.

Гарний акваріум є справжньою прикрасою будь-якої квартири. Але якщо за ним не доглядати або порушити в ньому невмілими діями біологічну рівновагу, вся краса зникає. Скла заростають, вода може позеленіти від бурхливого розвитку одноклітинних водоростей. Як у цьому випадку відновити порушений баланс?
Інструкція
1
бурхливий розвиток водоростей, що викликають цвітіння води, виникає при яскравому освітленні акваріума, підвищеній температурі і великому вмісті у воді поживних речовин. Причиною останнього часто є використання занадто великої кількості сухих кормів - мешканці акваріума не встигають з'їдати все і, як наслідок, залишки загнивають і розкладаються.
2
Зіткнувшись з цвітінням води, не намагайтеся її очистити шляхом часткової підміни. Доливаючи свіжу, ви вносите в акваріум і потрібні водоростям мінеральні речовини, в результаті цвітіння води тільки посилюється.
3
Щоб відновити порушене біологічна рівновага, відключіть освітлення акваріума. Якщо він стоїть недалеко від вікна, завесьте вікно, захистивши акваріум від прямого попадання сонячних променів. Перестаньте годувати риб - тижнева голодування не тільки не зашкодить їм, але навпаки, піде на користь. Аерація нехай працює, що потрапляє у воду кисень прискорить окислення продуктів розпаду кормів і очищення води. Видаліть з дна за допомогою сифона накопичився сміття. Протягом тижня вам вдасться відновити нормальний режим акваріума.
4
Одним із способів боротьби з цвітінням води є використання Дафна. Запустіть в акваріум велика кількість рачків - стільки, щоб риби не встигли їх відразу з'їсти. Одноклітинні водорості є їжею дафній, протягом доби вода в акваріумі стане чистою. Цей спосіб вимагає хорошої аерації акваріума - в іншому випадку дафнії можуть загинути, що тільки посилить цвітіння.
5
Непрямою причиною бурхливого розвитку водоростей є маленька кількість рослин в акваріумі . Коли рослин багато, вони активно поглинають мінеральні речовини, в результаті водоростям для швидкого розвитку їх не вистачає.
6
Навіть в нормально функціонуючому акваріумі стінки поступово покриваються тонким зеленим нальотом. Очищайте цей наліт скребком з бритвеним лезом. Якщо наліт бурого кольору, то це свідчить про недостатнє висвітлення акваріума. Задню стінку акваріума можна не чистити.