Як пройти співбесіду.

Перш ніж влаштуватися на роботу, здобувачеві належить пройти співбесіду з роботодавцем. На практиці трапляються ситуації, коли на перший погляд успішні кандидати не знають як поводитися на співбесіді і не можуть правильно себе презентувати. Тому кожен претендент, збираючись на співбесіду, повинен підготувати себе до інтерв'ю з роботодавцем.

Агентства з підбору персоналу часто нарікають на те, що багато кандидатів приходять непідготовленими на інтерв'ю з роботодавцем. Щоб успішно пройти співбесіду, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 • аргументовано розповісти про свій професіоналізм;
 • презентувати особистісні характеристики;
 • знати про сферу діяльності компанії, про конкурентів і про галузь в цілому ;
 • вивчити даний напрямок ринку;
 • правильно підійти до питання про компенсаційний пакет.

Етапи ходу інтерв'ю.

До собеседованія.Необходімо пам'ятати, що хороша підготовка до співбесіди - це один з факторів, який сприяє отриманню заповітного робочого місця. Проаналізуйте зазначені вище моменти успішного проходження співбесіди. Подумайте, який одяг ви одягнете на інтерв'ю і якою буде стиль ведення собеседованія.Содержаніе інтервью.Подумайте, які присутні ключові моменти успіху у вашій професійній діяльності. Перш за все, налаштуйтеся на те, що ви гідні цієї посади і робочого місця в цій компанії. Звичайно, в цьому треба переконати і роботодавця. Визначте свою «базову інформацію» і поступово розкривайте її в процесі співбесіди. Не варто боятися повертатися до неї по ходу беседи.Нужно задіяти цю інформацію при відповідях на запитання роботодавця. Роботодавець до кінця бесіди повинен бути переконаний, що саме ви підходите для цієї посади. Дотримуйтеся певного стилю ведення інтерв'ю. Вислухуйте питання до кінця, не перебивайте, вдумуйтеся в питання, він може містити в собі прихований зміст або підтекст. Відповідати на співбесіді варто коротко і по суті. Звертайте увагу на реакцію інтерв'юера на ваші відповіді. Розвивайте тему і відповідайте докладно там, де це буде уместно.После інтервью.За відведений період часу намагайтеся отримати кілька ділових пропозицій від різних компаній. Розгляньте детально усі вам предложенія.Пріміте одне, найбільш привабливе предложеніе.Существуют два типи питань, які особливо часто зустрічаються при підборі претендентів на посади бізнес - аналітиків і топ-менеджерів в процесі інтерв'ю. Дані питання найбільш часто використовуються великими консалтинг - компаніями при пошуку професійних кандидатів на провідні посади. Перший варіант містить питання, які спрямовані на вивчення загального уявлення про претендента, його професіоналізмі і особистісних характеристиках, а саме:

 • за якими критеріями ви визначите, що ви домоглися успіху? Чи є конкретні приклади, коли ви домоглися успіху у вашій діяльності?
 • чому ви вважаєте, що ви гідні цієї посади?
 • з яких причин, на ваш погляд, можна звільнити підлеглого?

і т.д. Другий тип містить, так звані, «стресові» питання. Ці питання задаються в процесі інтерв'ю для вивчення ситуації, коли на вас відбувається тиск. Щоб відповісти на такі питання, необхідно вміти справлятися з психологічним напруженням:

 • чи були вами здійснені великі проекти?
 • як ви можете охарактеризувати нашу компанію?
 • чому ви вважаєте, що ви заслуговуєте цієї ставки зарплати?
 • скільки співбесід ви пройшли до того, як звернутися в нашу компанію?

і т.д.

«Адідас» - одна з найбільших фірм на ринку роздрібної торгівлі. Тут, якщо докласти достатньо зусиль, можна зробити чудову кар'єру. Але, перш ніж пробиратися до зірок, потрібно спочатку потрапити в штат.
Інструкція
1
Зайдіть в інтернет. На сайті фірми ви зможете ознайомитися з порадами, які дає компанія здобувачам. Вам буде запропонована інформація про те, що являє собою фірма і ваш потенційний колектив, як проходить співбесіду, яким чином до нього готуватися і як слід виглядати.
2
Скористайтеся графою «пошук вакансій». Вам потрібно буде вибрати країну, місто та бажану роботу. Перед вами відкриється список вакантних місць до вимог до кандидатур і списком їх посадових обов'язків.
3
Зателефонуйте в центральний офіс або в один з магазинів. Безпосередній зв'язок з компанією дозволить всі питання. Вас запишуть на співбесіду або попросять отпавіть своє резюме. Також ви можете зайти в найближчий для вас магазин «Адідас» і запитати у менеджера необхідну інформацію.
4
Складіть резюме. Оформіть його в програмі Word. Вкажіть ім'я, прізвище, по батькові, дату народження, контактний телефон і пошту. Не забудьте написати про мету роботи, освіта, досвід роботи. В останньому пункті перерахуйте минулі місця робіт, починаючи з останнього, і обговоріть причину відходу. Додатково можна прикласти рекомендації. Вкажіть назву компанії, посаду, контактний телефон або пошту вашого рекомендателя. Відскановане рекомендаційний лист з останнього або передостаннього місця роботи, прикладена до резюме, також є значним плюсом. Пам'ятайте, все повинно виглядати серйозно і офіційно, і якщо ви вирішите докласти ще й фото, воно теж повинно бути ділового стилю.
5
Прикладіть до резюме супровідний лист. Пусте резюме буде виглядати слабенько на фоні великого числа кандидатур. Якщо воно складено правильно - це підвищить шанси на те, що ваша кандидатура буде виділена серед конкурентів. У ньому ви повинні пояснити, чому ви підходите на цю вакансію і бажаєте трудитися саме тут. Таким чином, ви продемонструєте свою високу зацікавленість і прагнення.