Як визначити, на що алергія. на що алергія Як визначити.

В наш час все більша кількість людей страждають від алергії. Алергію можуть викликати рослини і тварини, продукти харчування, пил і навіть звичайна вода. Дуже важливо розпізнати небезпечні для кожної людини алергени, щоб запобігти за ними контакт і, таким чином, уникнути появи алергічних реакцій.
Інструкція
1
Придивіться до себе. Якщо алергічна реакція з'являється вранці, коли ви тільки прокидаєтеся і проявляється у вигляді риніту або нападів астми, можливо у вас алергія на домашній пил.
2
Зверніть увагу на своїх домашніх вихованців. Домашні тварини, особливо кішки, є одним з найсильніших джерел алергії. Найбільш частими симптомами цього виду алергії є риніт, бронхіальна астма або кон'юнктивіт.
3
Згадайте, як ваш організм реагує на укуси комах (бджіл, ос або комарів)? Якщо після укусу оси або бджоли на вашій шкірі утворюються сверблячі горбки, які швидко зникають, значить у вас нормальна реакція на отруту комах. Якщо ж у вас з'являється пухир, який замість того, щоб зникнути, збільшується в розмірах, значить, ви схильні до алергії на укуси комах. Будьте обережні, алергічна реакція може виявлятися у вигляді кропивниці, набряку, блювоти, нападу астми і, навіть, у вигляді анафілактичного шоку.
4
Подивіться, чи не з'являються у вас алергічні реакції після прийому їжі? Алергію можуть викликати яблука, волоські горіхи, вишня, помідори, шпинат, селера і петрушка. А також такі продукти, як, яйця, молоко, риба. Якщо у вас проявилася харчова алергія, приберіть з раціону ці продукти. Потім по одному компоненту вводите їх в свій раціон. Так ви виявите алерген.
5
Якщо ви виявили харчову алергію, будьте обережні навесні в період цвітіння рослин. Люди, які страждають алергією на овочі та фрукти, часто схильні до алергічних реакцій на пилок рослин.
6
І останнє, пам'ятайте, що алергени мають властивості накопичуватися в організмі. Якщо ви виявили у себе алергію, звертайтеся до фахівців. Чим швидше ви це зробите, тим більше шансів, що алергічні реакції не приймуть небезпечних для здоров'я форм.
Зверніть увагу
Не треба гадати на кавовій гущі, щоб визначити алерген, - потрібно просто зробити тести. Повністю вилікуватися від алергії, на жаль, не можна. Але за допомогою ліків, алерген-специфічної імунотерапії (АСИТ) і просто правильного способу життя можна домогтися, щоб алергія себе не проявляла і не заважала жити.
Корисна порада
Головне для лікування алергії - виявити той алерген, який і викликає нездужання. Але існує певна складність. Справа в тому, що так звана однокомпонентна алергія зустрічається вкрай рідко. У фахівців існує також поняття "перехресної алергії", в основі якої лежить цікаве явище: якщо відомий один алерген, то легко визначити групу рослин і продуктів харчування, які також будуть виступати як алергени.