Як відремонтувати намет.

Існують різні конструкції туристичних наметів, але їх об'єднує одна властивість - захист людей від природних стихій. Термін служби намети безпосередньо залежить від ступеня її експлуатації і від старанності догляду.
Вам знадобиться
  • - наметове герметик;
  • - водостійкий клей;
  • - металева трубка.
Інструкція
1
Ремонт намети залежить від ступеня її ушкодження. Багато виробників слабо проклеюють шви в підставі намети, і після першого ж використання вона вимагатиме вашого втручання. Використовуйте спеціальний герметик для герметизації швів, який можна придбати в магазинах з туристичною екіпіровкою.
2
Перед початком ремонту добре просушіть намет , як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Візьміть герметик, нанесіть невеликий шар на шви, розташовані на підлозі і під загини, що закривають їх. Пропрасуйте всі шви і дайте герметику схопитися, затвердіння йде приблизно 2 години. Знову просушіть намет протягом доби.
3
Використовуйте герметик для промазки кутів, так як вони найбільш схильні попаданню вологи. При тривалому використанні намети зношуються зовнішні шви, які зазвичай покриті шаром плівки. З часом плівка відшаровується або трохи коробиться і починає пропускати вологу. Для її герметизації за умови незначної деформації плівки проклейте місця відшарування спеціальним клеєм, але можна використовувати будь водостійкий клей на каучуковій основі.
4
Якщо плівка герметизації шва відшарувалася практично вся, то видаліть її повністю і обробіть шов щадним розчинником або технічним спиртом для видалення залишків клею і плівки. Промастіть очищений шар спеціалізованим герметиком.
5
Неодноразово проблематичним ділянкою намети стає блискавка. В процесі експлуатації елементи блискавки схильні тертю і часто приходять в непридатність. Заміну блискавки почніть з пошуку такої ж або подібної блискавки. Маркування зазвичай знаходиться зі зворотного боку замку, використовуйте її при підборі новому блискавки.
6
Розпоріть нижній кінець кріплення блискавки, по можливості зробіть це акуратно. Видаліть старий зношений замок і встановіть новий. Перевірте його працездатність. Якщо замок ходить вільно, зашейте розпоротий шов обмеження замку.
7
реанімує переламану дугу за допомогою трубки відповідного діаметру. Зачистіть і вирівняйте місця зламу дуги. Щільно вставте обидва кінці в трубку і зафіксуйте липкою стрічкою.
Корисна порада
Збираючись у похід, не забувайте зібрати з собою ремонтний комплект з клею, латочок, герметика і т.п.