Як зробити сушилку для грибів. сушарка для грибів своїми руками.

Осінь - грибна пора. Саме в цей час року ліс особливо привабливий для любителів грибного застілля. У цю пору збирають там багато грибів, що з'їсти їх відразу неможливо, тому частина з них сушать, використовуючи для цього спеціальну сушарку. До речі, змайструвати сушилку для грибів можна навіть у домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - старий холодильник;
  • - вентилятор;
  • - нагрівач повітря;
  • - дриль;
  • - шурупи;
  • - мідний провід;
  • - труба з заслінкою;
  • - металеві листи;
  • - консолі.
Інструкція
1
Видаліть з неробочого холодильника зайві деталі і вузли, залишивши лише голий металевий корпус. Іноді навіть видаляють і утеплювач, але це на ваш розсуд.
2
До весняної стороні задньої стінки старого холодильника прикріпіть за допомогою шурупів вентилятор, який би нагнітав повітря всередину. Кулер можна встановити на місці, де колись стояв компресор.
3
Всередині саморобної сушарки встановіть нагрівач повітря, до якого підключіть мідний провід, призначений для підключення до електромережі. Пам'ятайте: для досягнення максимального ефекту лоток з повітронагрівачем краще помістити на невеликій відстані від вентилятора.
4
В верхню частину холодильника вмонтуйте трубу з заслінкою: через цю трубу волога з сушарки буде виводитися назовні. Сама ж заслінка виконуватиме роль терморегулятора.
5
Якщо сушарка для грибів буде експлуатуватися на відкритому повітрі, наприклад, встановлена буде на присадибній ділянці, пофарбуєте її в чорний колір: темний колір притягує сонячні промені, а значить, вдасться домогтися більшої ефективності .
6
Вставте в корпус саморобної сушарки три-чотири металевих дека: на них розкладіть очищені сухі гриби. Потім щільно закрийте дверцята сушильного апарату і увімкніть його в розетку. Ось і розпочався процес сушки грибів .
7
Якщо на вашому дачній ділянці побудована лазня, вона теж може стати прекрасною сушаркою для грибів , фруктів і овочів. Виконайте монтаж вентиляції: з її допомогою з «сушили» буде віддалятися зайва волога. Обігрівачем в цьому випадку буде виступати піч. Демонтуйте верхній полиць і на його місці встановіть консолі, на яких закріпіть короба для грибів , овочів і фруктів.
Зверніть увагу
Не робіть сушилку для грибів дерев'яної: це небезпечно!
Корисна порада
У старих холодильниках найчастіше використовується скловата, пил якої небезпечна, тому, працюючи з такими агрегатами, використовуйте додаткові засоби захисту, наприклад, респіратор і рукавички.