Як зберегти букет квітів.

Залежно від сорту і виду букет зрізаних квітів може простояти у вазі до двох місяців, майже не увядая і не обсипаючи. Для такої довгого життя важливо дотримати ряд умов і нюансів.
Вам знадобиться
 • - букет;
 • - ваза;
 • - свіжа вода.
Інструкція
1
Вибирайте квіти з довгими стеблами. Вони простоять довше і в'янути будуть дуже повільно, майже непомітно. Крім того, перед постановкою у вазу краще їх вкоротити.
2
Зверніть увагу на стан квітів перед покупкою. Якщо вже в магазині виявляються якісь дефекти: листя злегка підсохли, стебло незвичайного кольору, пелюстки надмірно розкриті, то навіть донести букет до дарувальника буде проблематично. Переважні ледь розпустилися квіти або бутони. У повністю розквітлих рослин пелюстки швидко висихають і осипаються.
3
Вазу промийте, можна навіть зі спеціальним засобом. Після цього прополощіть, щоб не залишилося піни, і наповніть ледь теплою водою. Поставте її в прохолодне час на три-чотири години, щоб вода відстоялася. За цей час ви встигнете підготувати квіти.
4
Отримавши букет в подарунок, звільніть його від упаковки і підготуйте квіти: зріжте кінці стебел приблизно на відстані 5-10 см від краю по косою, як батон ковбаси. Завдяки такому зрізу квітка буде вбирати більше вологи, а стало бути, менше сохнути.
5
Листя зріжте від низу до рівня води. Якщо хоч один залишиться під водою, то швидко почне гнити і псувати воду, а, значить, і сама квітка. Перевірити висоту і скорегувати рівень зрізу можна буде і пізніше, одразу перед постановкою у вазу.
6
Вважається, що трояндам необхідно зрізати шипи. Такої гострої необхідності немає, якщо у вас немає маленьких дітей. Доросла людина не поранить, якщо візьме квітка з вази. На терміні життя квітів ця операція не позначиться. Але, якщо ви чекаєте в гості маленьких дітей, прийміть заходи на всякий випадок.
7
Поставте вазу на чільне місце. Так вам простіше буде контролювати стан квітів, до того ж зручніше буде ними милуватися.
8
Міняйте воду раз на два дні. Попередньо готуйте її так само, як в перший день. Для цього непогано мати запасну вазу, в яку ви будете переставляти квіти.
9
Зрізуйте висохлі листя і відламує зів'ялі пелюстки. Підтримуючи в них життя, квітка витрачає додаткові сили, замість того щоб спрямувати їх на харчування ще свіжих частин.
10
Не залишайте квіти на протязі або поруч з джерелами гарячого повітря. Впливу занадто високих і низьких температур однаково негативно позначаються на квітах і призводять до передчасного в'янення.
Троянди - найпопулярніші квіти для подарункових букетів. Відносяться до сімейства рожеві рослини роду шипшина. Мають різноманітний окрас. Ростуть в оранжереях, на садових ділянках. В зимовий період експортуються з Голландії, де вирощуються на величезних плантаціях для експорту по всьому світу. При правильному зберіганні букет троянд залишиться в свіжому і первозданному вигляді протягом одного місяця.
Вам знадобиться
 • - канцелярський ніж;
 • - ваза;
 • - тепла фільтрована вода;
 • - «Крізан»;
 • - засіб для посуду;
 • - густе хлорвміщуючі засіб;
 • - аспірин;
 • - спирт або горілка;
 • - оцет;
 • - натуральний лимонний сік.
Інструкція
1
Щоб букет троянд довго залишався свіжим, підготуйте його до зберігання. У великих квіткових магазинах, які дорожать своїми клієнтами, ніколи не продадуть букет троянд з нижніми листям і шипами. Так як закон успішного квіткового бізнесу полягає в правильній обробці троянд перед продажем. І в першу чергу - це підготовка букета до зберігання.
2
Якщо ви зрізали квіти самостійно або вам їх привезли з садового ділянки, то перше, що ви повинні зробити - це видалити всі шипи гострим канцелярським ножем і очистити стебло від листя не менше ніж на 1/3. Найбільш оптимальним вважається варіант зачистки стебла на висоту вази.
3
Зробіть нові зрізи під кутом 45 градусів на 2 см від початкового зрізу. Наповніть вазу водою не більше, ніж на половину. Вода повинна бути фільтрована з температурою 40 градусів. Додайте в воду 1 пакетик препарату під торговою назвою «Крізан». Продається в будь-якому квітковому магазині. Якщо ви поставили букет троянд з використанням даного препарату, то міняйте воду 2 рази на тиждень, промивайте стебла під проточною водою, робіть новий зріз, мийте вазу і знову розводите вказане засіб у вазі зі свіжою фільтрованої водою з температурою 40 градусів.
4
Чи не ставте букет під прямі сонячні промені, тримайте подалі від опалювальних приладів. Не ставте поряд з букетом троянд вазу з фруктами, так як вони виділяють етилен, а він негативно позначається на трояндах.
5
Якщо ви забули купити «Крізан», додайте замість нього 10 крапель натурального лимонного соку, оцту або 1 чайну ложку горілки або медичного спирту. В крайньому випадку, можете використовувати 1 краплю засобу для посуду, 1 таблетку аспірину або 1 краплю густого хлорсодержащего кошти. Будь-яке із зазначених коштів розчиніть у теплій воді, наповніть вазу і поставте підготовлений букет.
6
Дотримуючись цих нехитрих правил, ви продовжите життя букету троянд не менш ніж на 30 днів.