Як визначити імпульс тіла. Як знайти зміна імпульсу якщо відома швидкість і маса.

Імпульс тіла інакше називається кількістю руху. Воно визначається твором маси тіла на його швидкість. Також його можна знайти через тривалість дії сили на це тіло. Фізичний зміст має не сам імпульс, а його зміна.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - спідометр або радар;
  • - динамометр;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте масу тіла за допомогою ваг в кілограмах. Виміряйте його швидкість. Зробіть це за допомогою спідометра або спеціального радара в метрах в секунду. Обчисліть імпульс тіла p як добуток його маси m на швидкість v (p = m? V). Наприклад, якщо швидкість тіла дорівнює 5 м/с, а його маса 2 кг, то імпульс дорівнює p = 2? 5 = 10 кг? М/с.
2
Важливіше вміння знаходити зміна імпульсу тіла, оскільки імпульс є характеристикою удару, при якому ця величина змінюється. Для того щоб знайти зміна імпульсу тіла, відніміть від кінцевого імпульсу початковий, враховуючи при цьому, що величина це векторна. Таким чином, зміна імпульсу тел одно вектору? P, який є різницею векторів p2 (кінцевого імпульсу) і p1 (початкового імпульсу).
3
Якщо при русі тіло не змінює напрямку, то для того, щоб знайти зміна імпульсу, відніміть від кінцевої швидкості початкову і помножте її на масу тіла. Наприклад, якщо автомобіль, рухаючись прямолінійно, збільшив швидкість з 20 до 25 м/с, а його маса дорівнює 1200 кг, але зміна його імпульсу складе? P = 1200? (25-20) = 6000 кг? М/с. Якщо швидкість тіла зменшується, то зміна його імпульсу буде негативним.
4
Якщо тіло змінює напрямок, шукайте різницю векторів p2 і p1, використовуючи теорему косинусів або інші співвідношення.
5
Приклад. М'яч масою 500 г пружно вдарив в гладку стіну під кутом 60? до вертикалі, а його швидкість була при цьому 3 м/с, знайдіть зміна його імпульсу. Оскільки удар пружний, то м'яч відлетить від гладкої стіни теж під кутом 60 ?, з тією ж по модулю швидкістю, 3 м/с. Для того щоб перевести різницю в суму, помножте значення вектора p1 на -1. Отримайте, що? P дорівнює сумі векторів p2 і -p1. Застосувавши правило трикутника, обчисліть? P =? ((0,5? 3)? + (0,5? 3)? - 2? (0,5? 3)? (0,5? 3)? Cos (60? )) = 0,5? 3 = 1,5 кг? м/с. Примітно те, що модуль початкового та кінцевого імпульсу в цьому випадку теж по 1,5 кг? М/с.
6
Якщо відома сила, що діє на тіло, яка і є причиною зміни його швидкості і тривалість її дії, то розрахуйте зміна імпульсу як добуток сили F на час її дії? T (? P = F t). Силу виміряйте за допомогою динамометра. Наприклад, якщо футболіст вдарив м'яч з силою 400 Н, а час зіткнення дорівнює 0,2 с, то зміна імпульсу м'яча складе? P = 400? 0,2 = 8000 кг? М/с.
Даремно люди думають, що натхнення потрібно тільки поетам, художникам і музикантам. Навіть у більш прозаїчних справах, ніж створення шедевра, потрібно імпульс , якийсь енергетичний заряд, який додасть сил для виконання завдання. Є кілька способів знайти натхнення, причому деякі з них суперечать один одному.
Інструкція
1
Подивіться, що зробили найгеніальніші або визнані профі у вашій області. Припустимо, ви хочете освоїти навик написання статей про подорожі. Почитайте Джека Лондона, Ільфа і Петрова та інших блискучих авторів, які чудовою мовою описують пригоди в подорожах. Вивчіть тексти найкращих журналістів, які пишуть про інші країни. Багато музикантів і гуру моди шукають натхнення у колег і навіть конкурентів. Критики постійно відзначають схожі моменти в модних колекціях, кіносценаріях і музичних темах. Вивчивши кращі зразки вже зробленого, ви зможете намацати і свій шлях у творчості.
2
наситьте ідеями інших людей, перш ніж створювати свої. Хороший і дієвий творчий прийом з пошуку натхнення полягає в тому, щоб пересититися якимись ідеями, потім дати собі час на відпочинок, а потім повернутися до теми. Якщо знову згадати приклад з написання статей про подорожі, то спочатку треба начитатися статей і романів по темі. Буквально до того моменту, поки не відчуєте втому і пересичення інформацією. Потім варто взяти час на відпочинок, переключитися на інші справи. І через деякий час повернутися до теми, спробувати щось зробити самому. Це той самий випадок, про який кажуть, що з думкою потрібно переспати.
3
Спробуйте творити з чистого аркуша. Цей метод протилежний описаним вище. Він припускає при отриманні складного завдання забути про всі методи рішення, які були до вас. Варто навіть знизити контакт з колегами, щоб не заражатися їх баченням ситуації. Вимкніть на час критичне мислення, і спробуйте накидати список найбезглуздіших, самих незвичайних і незвичних способів вирішення проблеми. Коли список буде достатнім, на ваш погляд, переставайте творити, включіть критику. Виберіть ідеї, які реалістичні і прості в реалізації. Швидше за все, це і буде найкращим рішенням.