Як очистити історію Opera. Як видаляти історію в опері 12.

Браузер Opera схожий на монструозної графічний редактор Adobe Photoshop: одне і те ж дію в ньому можна виконати декількома способами. Видалення інформації про відвідування інтернет-сторінок - не виняток.
Інструкція
1
Запустіть Opera. Тут відразу варто позначити, які ті кілька способів, за допомогою яких можна очистити історію браузера. Умовно їх можна поділити на два типи: видалення історії повністю та частково.
2
Відкрийте вікно загальних налаштувань програми, зробити це можна кількома способами. Перший: якщо відображається головне меню, натисніть «Інструменти» -> «Загальні настройки». Другий: якщо не відображається головне меню, натисніть на кнопку з символікою Opera у верхній лівій частині програми, а в випадаючому меню «Налаштування» -> «Загальні настройки». Третій: натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F12.
3
Відкрийте вкладку «Розширені» і в лівій частині вікна виберіть пункт «Історія». Правіше і нижче напису «Пам'ять відвіданих адрес для журналу і автодоповнення» перебуватиме кнопка «Очистити», натисніть на неї. На завершення натисніть ОК.
4
Відкрийте меню «Історія». Зробити це можна кількома способами. Перший: якщо у вас відображається бічна панель, клікніть по іконці з годинником. Другий: якщо відображається головне меню, натисніть «Інструменти» -> «Історія». Третій: якщо головне меню не відображається, натисніть на кнопку з символом Opera в лівому верхньому кутку програми, а потім «Історія». Четвертий: натисніть гарячі клавіші Ctrl + Shift + H.
5
Із запропонованого списку («Сегодня», «Вчора», «На цьому тижні», «В цьому місяці», «Раніше») виберіть необхідний варіант, один раз кликнув по ньому. Папка розкриється, показавши сайти, які відвідувалися за цей період за допомогою цього браузера. Якщо клікнути по якомусь сайту, то з'являться конкретні сторінки, які відвідувалися. Користуючись клавішами Ctrl і Shift, виділіть ті сторінки або сайти, які вам потрібно, а потім натисніть Delete на клавіатурі або на кнопку «Видалити», яка знаходиться у верхній частині меню.
Кеш браузера являє собою певний простір, виділене для зберігання тимчасових файлів часто відвідуваних серверів. Це робиться з метою збільшення швидкості роботи в мережі інтернет шляхом звернення до них у процесі відвідування сайтів і економії трафіку. Періодично кеш потрібно чистити, тому що його вільний об'єм поступово скорочується, сповільнюючи звичний ритм роботи в мережі.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленим на ньому браузером «Опера».
Інструкція
1
Відкрийте браузер. Натисніть на кнопку «Меню», потім виберіть пункт «Налаштування», після - «Загальні настройки». У вас з'явиться вікно з декількома вкладками, з них виберіть останню - «Розширені».
2
У відкритій вкладці з'явиться меню, виберіть у ньому пункт «Історія».
3
Навпаки пункту «Дискова історія» натисніть кнопку «Очистити».
4
Якщо потрібно автоматичне очищення кешу при виході з браузера, то поставте галочку навпроти відповідного налаштування в тому ж вікні.
5
Якщо попередні пункти не допомогли, скористайтеся альтернативним варіантом очищення тимчасової пам'яті браузера. Відкрийте «Головне меню», виберіть пункт «Настройки». Знайдіть у вікні меню «Видалити особисті дані» і розгорніть весь список наявних збережених файлів користувача браузера. Виберіть пункт «Очистити кеш». Обов'язково зніміть галочки з тих позицій, які вам потрібні будуть для подальшої роботи.
6
Якщо не допомогли попередні два способи, спробуйте видалити файли вручну. Для цього завершите роботу браузера Opera, відкрийте "Мій комп'ютер». Відкрийте ваш локальний диск, на якому зберігаються системні файли. Зайдіть в папку "Documents and Settings", далі в папку з ім'ям користувача комп'ютера.
7
Після цього допишіть в адресному рядку: "Local Settings/Application Data/Opera/Opera/profile/cache/", або просто перейдіть за цією адресою, відкриваючи відповідні папки. У меню «Сервіс», яке розташовується нагорі, відкрийте пункт «Властивості папки».
8
Перейдіть на вкладку «Вид», перейдіть атрибутів до самого кінця. Поставте галочку на позиції «Відображати приховані папки та файли», натисніть «Застосувати» і «Ок». Це слід робити тільки в тому випадку, якщо раніше приховані файли не відображаються.
9
Далі виділіть всі наявні в папці дані, натиснувши одночасно клавіші Ctrl і A, потім кнопку Del. Підтвердіть видалення для захищених файлів, перезапустіть браузер.
Зверніть увагу
Будьте уважні при видаленні Кешована об'єктів - не видалите заодно й інші файли браузера, які в подальшому будуть необхідні для роботи в мережі.
Корисна порада
Збільште у відповідному меню розмір кеша для збільшення продуктивності браузера.