Як закапати краплі. Як закопувати очі якщо немає.

Закапування крапель - це один з наріжних способів застосування лікарських засобів. Краплі застосовують, частіше розраховуючи на місцевий ефект, закопуючи їх в ніс, в зовнішній слуховий прохід або в субкон'юнктивальна мішок.
Вам знадобиться
  • Краплі, стерильна піпетка, ватно-марлеві матеріали
Інструкція
1
Коли ви збираєтеся використовувати вушні краплі, попередньо підігрійте їх до 36-37 ° С. Вводяться краплі стерильною піпеткою-дозатором, який додається до ліків або, якщо немає піпетки, можна використовувати маленьку ложечку.Перед закапуванням, людина повинна прийняти зручну позу, лежачи або сидячи, так, щоб вухо, в яке закопуються краплі, було зверху. Слуховий прохід очищається ватною турундой при необхідності. Безпосередньо перед введенням ліки, капніть краплю собі на тильну сторону кисті руки, це необхідно для контролю температури крапель. Якщо все гаразд, то лівою рукою відтягніть мочку вуха в сторону і верх, другий рукою введіть потрібну кількість крапель капніть в зовнішній слуховий похід. Введіть в вухо ватний тампон, який перешкоджатиме закінченню ліки назовні. І попросіть вашого пацієнта залишатися лежачи ще десять хвилин або трохи довше.
2
Якщо ви хочете закапати краплі в око, то вам обов'язково буде потрібно стерильна піпетка, бажано з заокругленим кінцем. Якщо ліки зберігається в холодильнику, дістаньте його звідти не менше ніж за дві години до маніпуляції. Закапувати очі можна людині, яка лежить без подушки або сидить зі злегка закинутою головою. Піпетку з заготовленим ліками візьміть в праву руку. В ліву візьміть марлевий тампон і з його допомогою відтягніть нижню повіку вниз. В цей момент ваш пацієнт повинен дивитися вгору. Піпеткою, розташованої під кутом в 45 градусів до нижнього століття, введіть не більше двох крапель ліки в субкон'юнктивальна мішок ближче до носа. Попросіть людини закрити очі, а надлишки крапель промокніть тампоном у внутрішнього краю ока.
3
Найпростіше, закапати краплі в ніс. Перед закапуванням треба очистити носові ходи. Приміром, висякатися. Процедуру можна виконати з лежачим без подушки пацієнтом або, коли ваш пацієнт сидить, закинувши голову і трохи схиливши її до плеча, в сторону ніздрі куди будуть закопуватися каплі.Чуть підніміть кінчик носа пацієнта, і потім потрібне число крапель введіть в нижній носовий хід піпеткою. Після слід пригорнути крило носа до носової перегородки, для кращого розподілу ліки по слизової. Через одну-дві хвилини процедуру повторюють з другої ніздрів.
Корисна порада
Набирайте ліки в піпетку тільки до половини її прозорою частини, не допускаючи попадання ліки в гумову частину піпетки.
Батьки малюків нерідко зустрічаються із запаленням слизової оболонки очей, яка супроводжується гнійними виділеннями. Необхідно відразу ж проконсультуватися з лікарем офтальмологом для призначення лікування.
Інструкція
1
Пам'ятайте - без консультації з лікарем ніколи не закопуйте в очі дитині ніяких ліків, за винятком прокипяченной і відстояної води. Проконсультуйтеся з лікарем, як повинні зберігатися краплі. Якщо краплі повинні зберігатися в холодильнику, обов'язково зігрійте їх перед закапуванням. Очі чутливі до холоду і тепле ліки легше переноситься.
2
Перед процедурою вимийте руки з милом. Нігті повинні бути короткими. Прокип'ятіть скляну частину піпетки. Можна використовувати як піпетки одноразовий стерильний шприц на один мілілітр, зрозуміло, прибравши голку.
3
Роз'ясніть малюкові, що ви хочете зробити і для чого і що буде трохи неприємно. Можна пообіцяти дитині подарунок за спокійна поведінка.
4
Протріть очі ватяними дисками, рухаючись до носа. Якщо в очах малюка накопичилися гнійні виділення, то спочатку промийте їх прокипяченной водою або відваром трав, наприклад, ромашки. Якщо гною немає, то можна відразу закопувати ліки. Обов'язково промивайте обидва ока, спочатку здоровий, потім хворий. Використовуйте для кожного ока окрему серветку або ватяний диск.
5
Струсніть пухирець. Якщо закопуєте перший раз, то прочитайте інструкцію уважно.
6
Покладіть дитину на спину, голову трохи закиньте тому. Якщо дитина неспокійний, то попросіть домочадців підтримати малюка. Рекомендують сповивати руки грудничками для безпеки процедури.
7
Обережне відтягніть вниз нижню повіку дитини. Якщо дитина дуже боїться, то м'яко і швидко великим і вказівним пальцями розкрийте повіки. Закапайте в зовнішній край ока одну або дві краплі. Промокніть серветкою зайве ліки. Кінчик піпетки не повинен торкатися слизової очі.
8
Дозвольте дитині закрити очі. Ніжними дотиками помасажуйте очі через закриті повіки. Якщо очі почали сльозитися, то дія ліків почалося.
9
Щоб не травмувати дитину краще використовуйте взамін краплею мазі. Вони мають спеціальне пристосування типу піпетки, яке дозволяє видавлювати краплі в кут ока. Далі мазь розходиться по оку самостійно. Крім того, мазі викликають більший ефект, ніж краплі, оскільки не дратують слизову і сльози не вимивають ліки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=py1u9lCKPaY
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що краплі слід застосовувати тільки за призначенням офтальмолога.
Корисна порада
Розкритий флакон зберігайте не більше двох тижнів.