Як зшити спідницю-сонце. Як начер викойку спідниці сонце.

Спідниця-сонце або спідниця-кльош - одна з найпростіших у виконанні і одночасно одна з найефектніших моделей. Спідниця такого крою підходить жінкам з будь-якою фігурою, вона додає силуету жіночність. Викрійка «сонця» являє собою велике коло, радіус якого залежить від довжини виробу, і менше коло, розташований в центрі великого - довжина його окружності дорівнює обхвату талії. Таку викрійку можна побудувати прямо на тканині.
Вам знадобиться
 • - тканина;
 • - швейні приналежності;
 • - тонкий флізелін;
 • - потайна застібка-блискавка;
 • - швейна машина.
Інструкція
1
Зніміть дві мірки: обхват талії (ОТ) і довжину виробу (ДІ). Цих двох мірок достатньо для побудови викрійки «сонця».
2
Розрахуйте кількість тканини, необхідне для пошиття спідниці-кльош. Якщо ви збираєтеся шити не дуже довгу спідницю, то тканини потрібно взяти з розрахунку дві довжини плюс два радіуса внутрішньої окружності, що розраховуються за формулою: 1/6 обхвату талії - 1 см.
3
Для довгої спідниці-сонця знадобиться розрахувати витрати тканини, виходячи з певної довжини. Зручно використовувати для цього паперові макети викрійки, зменшені в 10 разів. Накресліть такі напівкруглі макети на папері, а потім прикладіть їх до так само накреслений на папері смузі умовної «тканини» зі зменшеною в 10 разів шириною. Довжина смуги, в яку вкладуться дві половинки викрійки (між ними залиште невеликий зазор для пояса, якщо він передбачений моделлю), помножена на 10, і є потрібна вам довжина відрізу тканини.
4
Перед розкриємо тканину виперіть, висушіть і пропрасуйте уздовж часткової нитки, щоб матеріал дав необхідну усадку.
5
Якщо ширина тканини дозволяє вам викроїти відразу всю спідницю цілком (при невеликій довжині вироби), то складіть тканину спочатку навпіл уздовж часткової нитки лицьовою стороною всередину, а потім ще надвоє по нитці качка. З вершини кута, в якому немає жодного зрізу тканини (одні згини), прокреслите дугу з радіусом R1, рівним (1/6 ВІД - 1) см. З тієї ж точки проведіть другу дугу з радіусом R2, рівним R1 + ДІ. Дайте припуски по низу вироби 1 см, по верхньому зрізу - 1,5 см.
6
При великій довжині вироби розкладіть тканину в один шар лицьовою стороною вниз і розправте її. Від лівого верхнього кута відкладіть відстань, рівну ДІ + 1 см + R1. З отриманої точки Вичертите два півкола з радіусами R1і R2. Другу половину спідниці накресліть таким же способом, але починайте з нижнього правого кута.
7
Між двома деталями «сонця» накресліть, якщо необхідно, пояс по косою, тобто під кутом 45 градусів до часткової лінії. Викрійка пояса - це витягнутий прямокутник шириною, рівній подвійній ширині пояса в готовому вигляді плюс припуски по 1,5 см, і довжиною, що дорівнює обхвату талії + 1-2 см (на свободу облягання) + припуски по 1,5 см.
8
Викроїте дві основні деталі спідниці і підвісьте їх на кілька годин за верхні зрізи, можна у вологому стані, а потім пропрасуйте по напрямку часткової лінії. Це необхідно для подальшого вирівнювання лінії низу.
9
Стачайте, якщо є, бокові шви спідниці, залишивши в лівому шві вільне місце для застібки-блискавки, коротше її на 2 см. Разутюжьте і обмітайте припуски «зигзагом» або на оверлок.
10
Вшитої потаємну «блискавку». Попередньо проклейте припуски під застібку тонким флізеліном і заутюжьте їх на виворітну сторону.
11
Пояс також проклейте флізеліном. Складіть його навпіл виворотом усередину і пріутюжьте. Тепер складіть пояс лицьовою стороною всередину і стачайте короткі зрізи, виверніть їх і пріутюжьте. Прітачать пояс в складеному вигляді до спідниці і обробіть зрізи. Припуски заутюжьте наверх.
12
Обробіть низ виробу «зигзагом», а потім - швом вподгібку з відкритим зрізом. Делікатні тканини можна підшити вручну.
спідниця- сонці вже багато років не виходить з жіночого гардеробу. На основі її викрійки шиються найвишуканіші вбрання - наприклад, сукня для фламенко і деяких інших народних танців. Фасон залежить від того, яка саме частина викрійки, що представляє собою коло, використовується.
Вам знадобиться
 • Легка тканина - бавовняна, шовк або тонка шерсть. При ширині 140-150 см знадобиться 1 довжина + 20 см (на обробку і на пояс)
 • Еластична стрічка шириною 2-3 см
 • Нитки в колір тканини №40 або 50
 • Нитки іншого кольору для кмітливості
 • Аркуш паперу формату А-2
 • Олівець
 • Шматок суворої нитки або мотузки
 • Циркуль
 • Кравецькі крейда або мило
 • Довга лінійка
 • Довга міцна нитка
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам необхідно знати обхват стегон, талії і довжину ізделія.Викройка являє собою широке кільце. Розрахуйте радіуси зовнішнього і внутрішнього кіл. Робиться це за формулою R = L/2 * 3,14, де R = радіус, l - довжина кола. Обчисліть таким чином радіус внутрішнього кола. Радіус зовнішнього кола складе R + довжина юбкі.Возьміте аркуш паперу. Візьміть сувору нитку і відріжте від неї шматок трохи більше зовнішнього радіуса. Прив'яжіть нитку до олівця, а інший її кінець закріпіть приблизно в середині довгої сторони аркуша. Накресліть півколо. Менший радіус з того ж центру можна викреслити з допомогою звичайного циркуля. Виріжте викрійку. У вас вийшло півкільце. Накресліть прямокутник довжиною обхват талії + 5 см і шириною 6 см.
2
Складіть тканину вдвічі по частковій і розкладіть її на підлозі або на великому столі. Накладіть півколо так, щоб його зрізи перебували на згині тканини. Обведіть викрійку, зробивши припуски на шви 1 см. Викроїте пояс. Пояс кроїться по косій під кутом 45 градусів. Виріжте деталі. У вас вийшли коло і прямокутник.
3
Складіть пояс навпіл уздовж, стачайте короткі шви. Припуски заутюжьте всередину. Зіставте верх спідниці зі зрізом пояса так, щоб шов спідниці опинився всередині пояса. Приметайте пояс, залишивши отвір для гумки.
4
Стачайте деталі. Вставте гумку. Потайними стібками замітає отверстіе.Подогніте і підшийте спідницю потайним швом.Отгладьте спідницю.
Зверніть увагу
Якщо обхват стегон більше ширини тканини, вам знадобиться дві дліни.Еслі ж ви хочете сщіть зовсім довгу спідницю скажімо, для народного костюма, - тоді може знадобитися навіть чотири довжини, а сточувати і обробляти доведеться чотири шви. Для розрахунку внутрішнього радіуса використовується обхват талії без прибавки на шви.Бумагу для викрійки найкраще брати мілліметровую.Перед тим, як розкроїти тканину, зроблену з натуральних матеріалів, її необхідно випрати в теплій воді і пропрасувати. З штучних тканин це робити не обов'язково.
Корисна порада
Викрійку можна розкладати й інакше - зрізами паперового півкола до зрізів складеної вдвічі тканини. Тоді доведеться на першому етапі стачать і обробити бокові шви. Такий крій застосовується для більш жорстких тканин, коли необхідно робити застібку.