Як зварити хвіртку. хвіртки з профільної труби.

Найпростішу хвіртку можна виготовити з профільної труби і профлиста. По дизайну вона, зрозуміло, поступиться декоративної хвіртці, прикрашеної кованим орнаментом, але за експлуатаційними властивостями і терміну служби виявиться цілком зіставною з нею. Не кажучи вже про те, що витрати на неї будуть мінімальними.
Вам знадобиться
  • - профнастил С10-1150;
  • - профільна труба 25х40 мм;
  • - профільна труба 60х60 мм;
  • - зварювальний апарат;
  • - електродриль;
  • - болгарка;
  • - саморізи;
  • - навіси.
Інструкція
1
Відріжте заготовки для каліткі.Із профільної труби 25х40 мм (для каркаса хвіртки): • трубу довжиною 182 см - 2 шт.; • трубу довжиною 80 см - 3 шт.Із профільної труби 60х60 мм (для короба хвіртки) : • трубу довжиною 260 см - 2 шт.; • трубу довжиною 81 см - 2 шт.Для облицювання двері заготуйте лист профнастилу розмірами 85х200 см.
2
Покладіть на землю дві дошки довжиною не менше 2 м таким чином, щоб вони знаходилися в одній горизонтальній площині. Відстань між їх центрами повинно бути приблизно близько 80 см. Дошки послужать як рівного підстави, на якому буде здійснюватися зварювання хвіртки.
3
Покладіть на дошки заготовки для каркаса хвіртки і зваріть раму з двох поздовжніх труб (довжиною 182 см) і трьох поперечних (довжиною 80 см). Розміри каркаса повинні бути 80х190 см. Центральна поперечна труба повинна розташовуватися в середині рами. При зварюванні забезпечте перпендикулярність між поздовжніми і поперечними трубами.
4
Покладіть по периметру звареного каркаса заготовки для короба хвіртки - зверху поперечина довжиною 81 см, з боків дві стійки довжиною 260 см, знизу на відстані 10 см від нижньої труби каркаса друга поперечина довжиною 81 см. Щоб верхні поверхні всіх труб були в одній площині, підкладіть під каркас хвіртки шматки дощок товщиною 35 мм.
5
Встановіть праворуч між стійкою короба і рамою хвіртки два навісу в зімкнутому вигляді на відстані від верху і низу хвіртки 30 см. Навіси повинні бути встановлені таким чином, щоб полотно хвіртки вийшло знімним.
6
Забезпечте наступні зазори між коробом і каркасом хвіртки: зверху - 0, зліва - 2-5 мм. Зазор справа визначається товщиною навісів, він повинен бути трохи (на 1-2 мм) більше товщини навісів. Жорстко зафіксуйте конструкцію в такому положенні, придавивши її вантажами. Зваріть труби короба між собою, приваріть навіси до стійки і каркасу хвіртки.
7
Покладіть на раму хвіртки лист профнастилу. Виставте його таким чином, щоб напуск зверху і зліва по відношенню до рами був приблизно 5 см. Виріжте в профлистів праворуч два поглиблення під навіси глибиною 5-10 мм - таким чином, щоб права кромка листа розташовувалася на одній лінії з внутрішньою поверхнею стійки (в цьому випадку профнастил не заважатиме відкриванню хвіртки).
8
Просвердлите отвори в аркуші і каркасі хвіртки під установку саморізів. Прикріпіть лист до каркаса. Відстань між кріпленнями визначте, виходячи з особистих вимог до надійності конструкції - можна кріпити кожну хвилю профлиста, можна через одну. Кріплення профнастилу до серединної перемичці рами є необхідним.
9
Зніміть хвіртку з петель. Встановіть короб в необхідному місці забору, виконавши всі необхідні для цього роботи: буріння в землі отворів, установку в них стійок короба, заливку фундаменту. Навісьте хвіртку на петлі, встановіть на неї запор або замок, прикріпіть ручки.
Корисна порада
Якщо хвіртка встановлюється між двома вже готовими металевими або кам'яними стовпами, необхідність в ніжках стійок, бетонованих в землю, відпадає. В цьому випадку короб хвіртки повинен кріпитися до наявних стовпів: за допомогою зварювання - до металевих, за допомогою анкерів - до кам'яних.