Як виростити калину.

Калина - рід багаторічних чагарників, що належать до сімейства адоксових. Багато видів калини використовуються в ландшафтному дизайні, ягоди цієї рослини використовуються в лікувальних цілях і для приготування солодощів. Розмножується калина живцями, насінням, відводками і діленням куща.
Вам знадобиться
  • - мох;
  • - гетероауксин;
  • - дернова земля;
  • - пісок;
  • - перегній;
  • - деревна зола;
  • - суперфосфат.
Інструкція
1
Семена калини перед посівом піддають тривалої стратифікації. Очистіть насіння від оболонки, промийте їх і засипте в капронову мішок. Загорніть мішок з насінням у вологий мох або тирсу і тримайте протягом двох місяців при кімнатній температурі.
2
Перемістіть контейнер з мохом і начавшими проростати насінням на місяць у темне приміщення з температурою близько п'яти градусів. Після обробки холодом пророслі насіння можна буде висадити в землю.
3
Посадіть паростки калини в ящик із сумішшю з однієї частини перегною, того ж об'єму піску і трьох частин дернової землі. При посадці в землю слід заглиблювати тільки корінець, сім'ядольні коліно повинно залишатися над поверхнею ґрунту.
4
Влітку ящик з сіянцями можна прикопати в саду. На зиму калину вкривають опалим листям. Бажано не використовувати для цього листя, зібрані в плодовому саду. Дворічні сіянці можна посадити на постійне місце.
5
Сортову калину розмножують живцями. Для отримання живців зріжте з рослини кілька зелених пагонів і розріжте їх на шматки з чотирма листами на кожному. Черенковать калину слід на початку липня.
6
Видаліть нижню пару листя, а верхні укоротите на третину. Поставте підготовлені живці на 6:00 в розчин гетероауксину таким чином, щоб розчин не потрапив на решту листя. На п'ять літрів води вам буде потрібно одна таблетка препарату.
7
Насипте в контейнер суміш дернової землі, піску і перегною, поверх цього грунту покладіть шар піску товщиною три сантиметри. Добре зволожите грунт і застроміть в нього живці, заглубив їх на два сантиметри. Ємність з живцями слід накрити прозорою кришкою.
8
В кінці осені перемістіть калину в темне прохолодне приміщення і до лютого підтримуйте землю в ємності з живцями в злегка вологому стані.
9
В лютому перенесіть живці в приміщення з температурою близько двадцяти градусів. Навесні калину можна садити у відкритий грунт.
10
Для посадки калини виберіть освітлену ділянку із слабокислою вологим ґрунтом. Калина теневинослива, але в сильній тіні це рослина майже не цвіте. Викопайте посадкову яму глибиною півметра. Діаметр ями повинен складати п'ятдесят-шістдесят сантиметрів. Засипте в яму відро перегною, половину кілограма деревної золи і двісті грам суперфосфату.
11
Перемішайте вміст посадкової ями і добре змочіть. Посадіть саджанець калини в грунт і присипте коріння верхнім шаром вийнятої з ями ґрунту. Ущільните землю біля рослини і мульчируйте її шаром тирси або торфу.
12
Догляд за цим чагарником включає видалення бур'янів, розпушування грунту і полив. При зборі плодів калини не рекомендується обламувати гілки разом з ягодами, оскільки квіткові бруньки закладаються саме на кінцях гілок.