Як укладати ондулін.

Той, кому хоч раз довелося укладати шифер, не зазнає великих труднощів при укладанні ондулина. Вона здасться йому навіть легше, ніж укладання шиферу, оскільки вага листа ондуліна складає всього 6 кг. Однак робота з цим популярним покрівельним матеріалом має свої особливості.
Вам знадобиться
  • - ондулін (єврошифер);
  • - дерев'яні рейки;
  • - матеріал для обрешета (обрізна дошка, орієнтована стружкова плита та ін.);
  • - теслярський інструмент (молоток, пилка, сокира та ін.);
  • - цвяхи для кріплення ондуліна.
Інструкція
1
Перед укладанням ондулина на покрівлю повинен бути покладений утеплювач (при необхідності) і гідроізоляція (обов'язково) .Якщо дах утеплена, прибийте поверх гідроізоляції до крокв контррейки, до яких в подальшому буде кріпитися обрешет. Вони необхідні для забезпечення вентиляційного зазору між ондулином і утеплювачем.
2
Визначте ухил покрівлі. Для цього заміряйте висоту покрівлі в конику і довжину її горизонтальної проекції. Запишіть ці значення у формі 1: Х. Наприклад, якщо висота даху в конику становить 3 м, а довжина проекції ската - 12 м, ухил буде дорівнює 1: 4.
3
Прибийте обрешет під ондулін. Відстань між дошками обрешета буде залежати від ухилу, визначеного в попередньому кроці: - при ухилі від 1:11 до 1: 6 обрешет повинен бути суцільним; - при ухилі від 1: 6 до 1: 4 обрешет може мати розриви - 450 мм між осями дощок; - при ухилі від 1: 4 і більше відстань між осями дощок має бути 600 мм.Доскі обрешета повинні бути паралельні нижній кромці ската. Виготовте собі шаблон, який допоможе забезпечити цю умову.
4
Укладання 1-го ряду починайте з низу покрівлі - з боку, протилежного переважному напрямку вітрів (щоб вітер не задував під краю аркушів). Нижній край ондулина повинен виступати по відношенню до карнизної дошці на таку відстань, щоб вода з покрівлі могла стікати приблизно в центр карнизного жолоби, однак не більше ніж на 70 мм. Залежно від ухилу даху забезпечте наступне перекриття листів ондулина : - при ухилі 1: 11-1: 6 концевое перекриття - 300 мм, бічне - 2 хвилі; - при ухилі 1: 6-1: 4 концевое перекриття - 200 мм, бічне - 1 хвиля; - при ухилі 1: 4 і більше концевое перекриття - 170 мм, бічне - 1 хвиля.
5
Лист ондулина прибивайте 4-ма рядами цвяхів; два ряди по краях листа, два - в серединній частині. Цвяхи, розташовані по краях, б'ються в верх кожної хвилі, цвяхи в середніх рядах - через хвилю. На один лист має витрачатися 20 цвяхів.
6
Перший лист в другому ряду повинен бути половинкою від цілого листа. Це необхідно для того, щоб «розвести» стики листів в сусідніх рядах. Кожен парний ряд починайте половинкою листа. Різання ондулина здійснюйте ручною пилкою або циркуляркою. Для полегшення різання можна змастити пилку маслом.
7
Забезпечте зазор між рядами листів на конику не більше 10 см. Перш ніж укладати останні ряди, прибийте додатковий обрешет під коньковий профіль. Для оформлення коника бажано використовувати стандартні профілі фірми Onduline. Їх укладання починайте з боку, протилежного напрямку вітрів. Перекриття профілями один одного повинне становити 125 мм. Коник прибивайте до кожного гребеню листа.
8
При оформленні стиків між покрівлею і вертикальною стіною (якщо такі є), а також місць примикання один до одного різних площин покрівлі (розжолобків) використовуйте стандартні профілі виробників ондулина , завчасно прибивши для їх кріплення додатковий обрешет. Для гідроізоляції місця з'єднання покрівлі з фронтоном дошкою (Чипець даху) можна застосовувати два методи: загнути і прибити до фронтонної дошці край листа ондулина або скористатися стандартним прямокутним профілем (чіпцовие елементом), наклавши його на ребро даху. Перший спосіб можна застосовувати при температурі не нижче 2-5 ° C (щоб уникнути перелому листа).
Корисна порада
При пересуванні по покрівлі наступайте на лист таким чином, щоб ступня розташовувалася перпендикулярно хвилям листа (опора повинна припадати відразу на два або три гребеня) .Виробник ондулина випускаються різні елементи для оформлення покрівель, наприклад, вентиляційна гребінка (для перешкоджання проникненню комах і птахів в покрівлю) та ін. При необхідності використовуйте ці вироби, вони здатні забезпечити додатковий захист покрівлі.