Як об'єднати текст осередків в Excel.

Табличний редактор Microsoft Office Excel призначений для роботи з відносно невеликими масивами даних, які не обов'язково повинні містити тільки чисельні значення. В осередку електронних таблиць можуть бути поміщені слова, фрази і навіть фрагменти текстів. Для обробки даних цього роду, як і для числових комірок, теж використовуються формули. Зокрема в табличному редакторі є функції для об'єднання (підсумовування) кількох текстових осередків.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Запустіть Excel і завантажте в нього потрібну таблицю. Виділіть ту клітинку, в яку треба помістити об'єднаний текст.
2
Перейдіть на вкладку «Вставка» в меню програми і розкрийте список, що випадає з написом «Текстові» - він поміщений в групу команд «Бібліотека функцій». Список містить більше двох десятків операцій для роботи з текстів ими змінними, відсортований в алфавітному порядку - перейдіть його до рядків, що починаються з літери «С» і виберіть функцію «СЦЕПИТЬ». В результаті запуститься діалогове вікно майстра створення функцій, в якому вам треба буде заповнити кілька полів форми.
3
Вкажіть адресу комірки, що містить текст, яким повинна починатися рядок в створюваній клітці таблиці. Його треба або ввести вручну в полі «Текст1», або клацнути курсором миші потрібну комірку таблиці. Потім повторіть це ж дію для поля «Текст2» - сюди треба помістити адресу комірки з текстом, який слід додати до попереднього. Коли ви перейдете до заповнення другого поля, Excel всяк випадок додасть третє - ви можете ним скористатися, якщо потрібно сконструювати значення з трьох і більше вихідних осередків. Новий рядок буде додаватися постійно в міру заповнення попередніх.
4
Зверніть увагу на те, що функція буде зчіплювати текстів Перші значення в їх початковому вигляді, нічого не додаючи як роздільник. Якщо потрібно вставляти між ними пробіл, кому або яке-небудь слово, то використовуйте для цього рядок у формі майстра створення формули - введіть у нього потрібні знаки, взявши їх у лапки. Наприклад, якщо в полі «Текст1» ви вкажете посилання на першу клітинку, в полі «Текст2» введете «,», а в «Текст3» - посилання на другий осередок, то між написами буде поміщена кома і пробіл.
5
Натисніть кнопку OK і в комірці з'явиться значення, що містить об'єднаний текст вказаних вами осередків.
6
Майстер конструювання функцій можна викликати і не переходячи на вкладку «Формули». Для цього достатньо клікнути піктограму вставки формули, вміщену над таблицею лівіше рядки формул. Потім виберіть рядок «Текстові» в випадаючому списку «Категорія» і в полі «Виберіть функцію» відшукайте «зчепити». Натисканням кнопки OK ви відкриєте вікно з формою, описаною вище.