Як побудувати грубку на дачі.

Побудувати грубку на дачі досить просто. Для цієї мети вам буде потрібно тільки підходящий інструмент і матеріал. До даній справі потрібно підходити особливо відповідально. В іншому випадку в майбутньому можуть виникнути серйозні проблеми.
Інструкція
1
Для кладки печі використовуйте тільки керамічний повнотіла цегла. Жаростійкий цегла з шамоту або динасу добре підійде для облицювання топки. Теплопровідність його набагато нижче, в порівнянні із звичайним червоною цеглою. Піч, заснування якої виконано з шамотного цегли, буде набагато довше прогріватися. Крім того, даний матеріал удвічі дорожче.
2
Кладку потрібно виконувати на глиняний розчин. Врахуйте, що шов повинен бути тонкий. Оптимальна товщина якісного пічного шва становить 3 мм. Розчин повинен мати консистенцію середньої сметани, тобто не густий і не рідкий. Для укладання кожних 100 цеглин потрібно близько 25 літрів розчину. Правильно приготовлений розчин - гарантія довговічності печі. До його приготуванню поставтеся вкрай серйозно, в іншому випадку в майбутньому може почати розтріскуватися кладка. Це призведе до погіршення тяги, порушення пожежної безпеки, а також задимленню приміщення.
3
Рекомендується перед кладкою замочити цеглини у воді на шість годин. При роботі використовуйте гумовий молоток для прістуківаніем цеглин. Ні в якому разі не сдвигайте готові ряди. Найкраще глину на цеглу намазувати рукою.
4
Для сколювання і подтески добре підходить кирка. Якщо є можливість, то краще всього використовувати кутову шліфувальну машинку. В якості отсечного щитка ви можете використовувати чавунну пластину. Її досить просто можна знайти в магазинах. Для верхньої плити придбайте спеціальну пластину, яка має отвором. Дане отвір повинен закриватися знімними чавунними круглими вставками. Посуд на такій плитці буде грітися набагато швидше. Справа в тому, що вона піддається безпосередньому впливу полум'я. Врахуйте, бруднитися вона буде теж швидко. Вам залишилося встановити лише топкову дверцята, яка призначена для подачі дров в топку та ізоляції полум'я від приміщення.
Питання, як побудувати піч, хвилює багатьох власників приватних будинків, дач. Монтаж печі - справа тонка, вона повинна бути функціональною, красивою, безпечної, обігрівати приміщення, не диміти.

Підготовка до пічних робіт

Піч в будинку - це не тільки стильний інтер'єр під старовину, а й затишок, тепло. Страви, приготовлені в російської печі, надзвичайно смачні і корисні. Монтаж печі не терпить метушливості, кладку ведуть не поспішаючи, ретельно виміряючи пропорції колодязів, дотримуючись розміри швів. Найменша помилка - і замість печі з хорошою тягою отримаєте паруючий "чудовисько" .Печі бувають різних видів і конфігурацій, найекономічнішою і функціональною є кухонна піч з варильною панеллю (чавунною плитою). Піч буває простий, а може мати складну конструкцію з дровяніцей, печурками, духовкою. В останні час популярні стали комбіновані печі-каміни.Прежде ніж приступити до кладки печі, треба підготувати під неї підставу, тобто фундамент з бетонної суміші. Для цього викопують яму глибиною в 50 см, добре її утрамбовують і заливають бетонному. Верхній рівень фундаменту виводять на кілька сантиметрів вище поверхні підлоги. Поки фундамент сохне, можна підготувати робоче місце? по обидві сторони кладки скласти цеглини, щоб вони були під рукою, замісити глиняний розчин. На фундамент укладають гідроізоляцію і викладають перший ряд, так звану обв'язку.

Монтаж печі з плитою

Кладка ведеться в одну цеглину, з обов'язковою перев'язкою, на глиняному розчині. Печі кладуть з червоного повнотілої цегли. Спочатку викладають піддавали, встановлюють колосникові грати. Проклавши ще ряд, ставлять паливну дверцята, її кріплять дротом, кінці якої замуровують в кладку. Викладають топливник спеціальним вогнетривким цеглою висотою в 30? 35 см і перекривають його чавунною плитою. За задньою стінкою топливника викладається димохід, який має кілька колодязів і йде до стелі. Димових колодязів повинно бути не менше трьох, зазвичай роблять один горизонтальний і два вертикальних. Внутрішні поверхні димоходів по можливості треба робити гладкими, щоб ніщо не перешкоджало проходженню дима.Далее викладається труба. У місці, де вона проходить стельове перекриття, розділку роблять таким чином, щоб відстань від внутрішніх стінок труби до перекриття складало 35? 40 см. Піч - складна інженерна конструкція, при її монтажі треба користуватися рівнем і схилом, горизонтальні і вертикальні лінії повинні бути строго перпендикулярні відносно один одного, всі площини вирівняні і не мати відхилень. Цегла перед кладкою обов'язково замочують. Тому після завершення робіт піч просушують.