Як пересаджувати вічнозелену юку.

Юкка - рід вічнозелених рослин, що відносяться до сімейства агавових. В природних умовах ці рослини легко переносять яскраве світло, низьку вологість повітря і грунту. Якщо грунт, в якому ростуть юка в домашніх умовах, переувлажнен, корені можуть загнити і рослині буде потрібно термінова пересадка. Здорову юку пересаджують, в залежності від віку, один раз на рік або три роки.
Вам знадобиться
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - перегнійна земля;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Відповідний час для пересадки юки - весна чи літо. Коріння цієї рослини відрізняються крихкістю, тому здорову юку , якій став малий горщик, краще перевалювати, а не пересаджувати. За два дні до перевалки квітку потрібно добре полити.
2
Покладіть рослину разом з горщиком на лист газети і, постукуючи по боках горщика, відокремте від нього земляний ком. Вийміть квітка з горщика і акуратно вийміть з земляного кома старий дренаж. Як правило, до моменту пересадки він виявляється обплетений разросшимися корінням. Згріб з кома самий верхній шар ґрунту.
3
Підготуйте новий горщик, діаметр якого на два-три сантиметри більше попереднього. На дно ємності покладіть шар керамзиту, дрібного гравію або керамічного дренажу. Для юки, болісно відгукується на застій води в горщику, дренаж особливо важливий. Товщина його шару повинна складати близько третини висоти горщика.
4
Змішайте грунт. Для молодого рослини буде потрібно по дві частини піску, листової, дернової землі та одна частина перегнійної землі. Грунт, в яку пересаджують дорослу юку , складається з двох частин листової землі і піску, змішаних з трьома частинами дернової землі.
5
Покладіть трохи ґрунту поверх дренажу і поставте рослину в горщик. Акуратно насипте підготовлену ґрунтову суміш між земляним комом і стінками горщика, злегка приминаючи грунт. Після перевалки юку не потрібно поливати.
6
Рослини з підгнилими корінням можна врятувати, звільнивши їх від залишків старого грунту, обрізавши гниле коріння і присипавши зрізи деревним вугіллям. Підсушіть коріння і посадіть рослину в нову грунтову суміш. Через два дні коштує полити рослину розчином «Епін-екстра».
Корисна порада
Якщо у рослини згнила велика частина коренів і почав підгнивати ствол, єдиний спосіб врятувати юку - це вкорінення верхівки. Незважаючи на те, що юку часто називають пальмою, вона не відноситься до сімейства пальмових і вкорінення верхівкових живців цієї рослини є одним із способів його розмноження.