Як зшити атласну сукню. зшити плаття з атласу.

Сукня з атласу виглядає завжди стильно, підкреслюючи всі достоїнства фігури. Зшити атласну сукню досить складно навіть для досвідченої кравчині, оскільки цей матеріал постійно змінює форму, обрізані краї сильно кришаться, шви можуть «поповзти», але, якщо дотримуватися деяких правил роботи з примхливої тканиною, можна отримати відмінну річ.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - матеріал «атлас»;
  • - гострі ножиці;
  • - мило або крейда;
  • - швейна машина з гострою і тонкою голкою.
Інструкція
1
Підберіть гарну викрійку для атласної сукні. Дуже важливо правильно підібрати модель, оскільки шити обтягучу з цього матеріалу складно, а просторе плаття може бути схоже на нічну сорочку. Якщо викрійка з журналу або інтернету, переведіть її на папір і виріжте.
2
Знайдіть тканина для сукні. В магазині ретельно огляньте вподобану тканину. Потягніть її в поперечному напрямку, як би намагаючись розсунути часткові волокна. Якщо почав утворюватися просвіт - плаття з такої тканини швидко почне розповзатися по швах. Ні в якому разі не беріть атлас, якщо на ньому вже в магазині почали з'являтися затяжки - ви не переносите готову річ і двох днів (особливо це характерно для стрейч-атласу).
3
Покладіть на стіл щільне байкову ковдру або покривало. Дуже ретельно розкладіть атлас і приколіть шпильками, врахуйте, що не можна орієнтуватися по зрізу, зробленому в магазині. Дивіться тільки часткові нитки і кромки тканини. Наколи булавками викрійку, обведіть кольоровим крейдою або милом (з деяких тканин важко видалити сліди олівця). Виріжте деталі дуже гострими ножицями.
4
Щоб краї при шиття не розходилися і не перекошувалися, наклейте уздовж швів клейові ткані «павутинки», краще трикотажні або флізелін (практично не заходячи за межі припуску).
5
Встановіть на швейну машину дуже гострі тонкі голки, на атласі дуже легко утворюються затягування. При зшиванні стежте за тим, щоб шов не був стягнутий навіть чуть-чуть, оскільки це одразу буде помітно, і навіть не сподівайтеся розгладити шов. У той же час, якщо зріз йде по косою, можна перетягнути шов, і він також буде виглядати жахливо. Тому перед тим, як шити, приметайте всі деталі по косою, це допоможе вам контролювати шов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yqoNhfmfBzY
Зверніть увагу
При прасуванні атласної сукні врахуйте, що шви можуть пропечатаних на лицьовій стороні, тому разутюжіваем слід дуже обережно. Не використовуйте відпарювання і воду при прасування, деякі види атласу від води втрачають блиск, можуть навіть з'явитися плями.