Як малювати генеалогічне древо.

Різні принципи систематизації знання про сімейні зв'язки були розроблені в середні віки, коли генеалогія була важливою наукою. Тоді був придуманий спосіб графічного відображення родинних зв'язків у вигляді дерева.

Вам знадобиться

- великий аркуш паперу, олівці, ручка.

Інструкція
1
Зобразіть історію своєї родини у вигляді спадного генеалогічного древа. У верхній частині листа паперу накресліть круг і впишіть ім'я засновника вашого прізвища. Від цього кола проведіть вниз стільки ліній, скільки дітей було у засновника, на кінцях цих "гілок" намалюйте по кружку і впишіть імена дітей.
2
Продовжуйте креслити спадні гілки, вказуючи на кінцях імена родичів. Цей спосіб використовувався для з'ясування ступеня споріднення з якимось древнім і знаменитим предком. Оскільки родинні зв'язки по жіночій лінії не давали прав на прізвище предка (і всіх привілеїв з цим пов'язаних), в подібних генеалогія не відображалися діти дочок предка і всіх жінок в даній сім'ї, які змінили прізвище, вийшовши заміж.
3
Зобразіть свої родинні зв'язки у вигляді висхідного древа . У нижній частині аркуша паперу напишіть своє ім'я, обведіть його колом, від нього проведіть дві лінії направо і наліво, що закінчуються іменами батька і матері, від цих двох імен - по дві лінії до імен їхніх батьків і т.д. Цей спосіб враховує як чоловічі, так і жіночі лінії споріднення, тому він набагато об'ємніше першого.
4
Зобразіть свої родинні зв'язки у вигляді колоподібної таблиці. Намалюйте коло в центрі листа, в нього впишіть ім'я людини, предки якого вивчаються. Ім'я поділить коло на верхній і нижній сектори. Впишіть в верхній сектор ім'я батька, в нижній - ім'я матері центральної персони.
5
Опишіть навколо центрального кола коло побільше, розділіть його на чотири сектори. У два верхніх сектора впишіть імена батьків батька досліджуваної персони, в два нижніх - імена батьків матері. Наступний коло розділіть на вісім секторів відповідно, і впишіть імена прадідусів і прабабусь людини, родовід якого вивчається.
6
Продовжуйте описувати кола навколо центральних, розділяючи кожен на сектори, кількість яких буде подвоюватися від кола до кола.