Як визначити анемію.

Анемія являє собою захворювання, що характеризується зниженням кількості еритроцитів і рівня гемоглобіну в крові. Причини її виникнення криються в недостатньому надходженні заліза в організм або великими кровопотерями.
Інструкція
1
Визначити анемію в деяких випадках буває непросто, оскільки дане захворювання у багатьох людей не має яскраво вираженої клінічної картини. Однак коштувати звернутися до лікаря, якщо у вас є загальна слабкість, нездужання, зниження працездатності. В період розвитку анемії може спостерігатися зміна смакових відчуттів, сухість мови, відчуватися наявність стороннього тіла при ковтанні, прискорене серцебиття і задишка.
2
Якщо ви все частіше страждаєте від головного болю, запаморочень, не можете зосередитися, виникає сонливість, то обов'язково здайте кров на аналіз. При важких формах анемії нерідко виникають непритомність.
3
Зверніть увагу і на зовнішні ознаки захворювання. Анемія характеризується змінами в стані шкіри, нігтів і волосся. Шкіра у хворих звичайно бліда, але на щоках може бути присутнім нездоровий рум'янець. При даному захворюванні ваша шкіра може стати шелушащейся, в'ялою, зазвичай на ній легко з'являються тріщинки і ранки. Волосся стає ламким і тьмяним, дуже рано починають сивіти, нігті розшаровуються і стоншуються. При яскраво вираженій анемії вони стають увігнутими. Нерідко спостерігається слабкість всіх груп м'язів.
4
Також зверніть увагу на смакові уподобання. У хворих анемією виникає потреба в кислому, солоної і гострої їжі. Нерідко в таких випадках смак і нюх стають збоченими. Деякі люди з задоволенням вживають крейда, сухі крупи і навіть лід. Практично у всіх хворих спостерігається зниження апетиту.
5
Якщо у вас присутні симптоми анемії, зверніться до лікаря. Спеціаліст вивчить вашу медичну карту, проведе медичний огляд і призначить лабораторні дослідження.
6
Визначити наявність анемії допоможе аналіз крові. З його допомогою будуть встановлені кількість, розмір і обсяг еритроцитів, рівень гемоглобіну і заліза, рівень вітаміну В12 і фолієвої кислоти. У рідкісних випадках для визначення походження захворювання беруться зразки кісткового мозку.