Як налаштувати діафрагму на фотоапараті.

Якщо людині потрібен фотоапарат тільки потім, щоб просто зробити красиву картинку, то йому необов'язково вміти розбиратися в принципах створення творчих фотографій. Але з часом з'являється бажання зрозуміти, що до чого, і навчитися контролювати правила створення красивих фотографій, вичавлюючи максимум з камери. Одним з основних параметрів фотоапарата є діафрагма.
Інструкція
1
Почніть настройку вашого фотоапарата, виставивши значення світлочутливості. Завдяки їй фотографічний матеріал здатний обробляти зображення під впливом світла. Чим вище ви поставите значення світлочутливості, тим менше знадобиться інтенсивність світла для отримання якісного зображення. Це дуже важливо при зйомці в приміщеннях або нічній зйомці.
2
діафрагму/strong на bфотоаппарате/b "rel="gallery-step-images "> Знайдіть співвідношення« діафрагма-витримка ». Таким чином, ви зможете виставити значення величини експозиції. Вона є відображенням відносного співвідношення діафрагми об'єктива і витримки. Чим менше буде значення експозиції, тим більше світла надходитиме в матрицю, і навпаки. Наприклад, при діафрагмі f1 і витримці в 1 секунду експозиція буде дорівнює 0. Це означає, що світла на матрицю надійде дуже багато. Існує спеціальна таблиця витримки і діафрагми, яка допоможе вам правильно налаштувати фотоапарат. Якщо придивитися до цієї таблиці, то відразу стане видно, що вона нагадує таблицю множення. Та й працює вона за схожим принципом.
3
Сфокусуйтесь на об'єкті та натисніть кнопку спуску. Під час настройки діафрагми постійно робіть пробні знімки, щоб бачити на ділі сам процес. Якщо ви хочете отримати більш різкий центральний об'єкт на знімку, необхідно зменшити значення діафрагми.
4
Необхідно усвідомити для себе, що однакову експозицію можна отримати від різних значень витримки та діафрагми: чим довшим буде витримка, тим менше буде отвір діафрагми. Згідно таблиці виберіть експопару (значення витримки і діафрагми) залежно від освітленості і від того, як ви хочете зняти - при короткій витримці і відкритій діафрагмі для розмитого фону або, навпаки, з протилежними значеннями для більш різкого знімка.