Як визначити справжній рубін. Як визначити справжність рубіна.

Рубін - один з найдорожчих дорогоцінних каменів. Він не дуже часто зустрічається в природі, але бажаючих їм володіти - величезна кількість, тому в сфері ювелірних виробів представлено багато рубінових імітацій.
Вам знадобиться
  • - скляна посудина;
  • - коров'яче молоко;
  • - джерело світла;
  • - ультрафіолетова лампа.
Інструкція
1
Майте на увазі, що чисті, яскраво і густо пофарбовані великі рубіни трапляються дуже рідко і коштують надзвичайно дорого. Якісний камінь насичено червоного кольору унікальний. Такий рубін вагою всього в один карат цінується набагато вище такого ж за вагою алмазу.
2
Помістіть рубін в скляну посудину. Від нього буде поширюватися легке червонувате світіння.
3
Покладіть рубін в коров'яче молоко. Молоко повинно прийняти рожевий відтінок.
4
Подивіться на рубін під різними кутами. Справжній камінь під одним кутом буде виглядати темно-червоним, а зі зворотного боку - блідим.
5
Потримайте рубін в руці. Справжній рубін важче і щільніше, ніж імітація або схожий на нього камінь.
6
Подивіться в глибину рубіна. Тріщина в підробці виявиться добре видимою, прямий і сяючою. Бульбашки будуть круглими, «відкритими» і білими (іноді прозорими). У цьому малахіті тонка тріщина прийме зигзагоподібну форму. Бульбашки трапляються рідко, вони майже непомітні, оскільки мають той же колір, що і камінь, в якому вони знаходяться. Пласти справжнього рубіна прямі, немов прокреслені. У підробках вони циркулярні.
7
Поторкайте рубін (деякі фахівці навіть радять покласти його на повіку). Справжній рубін залишиться холодним через компактної молекулярної структури. Підробка швидко нагріється.
8
Помістіть камінь під ультрафіолетову лампу. Підроблений рубін стане оранжевим.
Зверніть увагу
Рубін - дорогоцінний камінь I класу, що займає друге після алмазу місце по твердості. В якості імітацій рубіна використовують різноманітні синтетичні камені і скла, а також дешеві натуральні камені - гранати (піроп і альмандин), турмалін рубеліт і рубінову шпинель.
Корисна порада
Ознаки рубіна високої якості - гладкість, прозорість, блиск, блиск, твердість, тяжкість і висока щільність, шовковисте включення молочного кольору і правильна форма. Кращий колір - прозорий кармін-червоний з блакитним відливом.