Як вибрати програвач вінілу.

Як відомо, мода періодично повертається, будь то одяг, автомобілі або музичні інструменти. Це торкнулося і вінілового програвача, який є незамінним атрибутом домашньої аудіоапаратури для кожного поважаючого себе меломана. До того ж, сьогодні багато популярні музиканти та ді-джеї випускаються на вінілі, так що пора знову обзаводитися програвачами для старих добрих пластинок.
Інструкція
1
Першим ділом зверніть увагу на швидкісні характеристики і загальну функціональність мотора програвача. Рекомендується вибирати мотори, які можуть блокувати кварцовий стабілізатор швидкості.
2
Уважно огляньте диск-маховик, службовець підставою для платівки. Він повинен бути досить масивним, щоб забезпечувати стабільну частоту обертання. Сучасні маховики виготовляють з лексана і акрилу. Ці матеріали нешкідливі і мають резонансну частоту в безпечному діапазоні.
3
Зверніть увагу на привід. Він призначений для обертання пластинки з певною частотою, при цьому, не створюючи ніяких акустичних перешкод. Не рекомендується брати вінілові програвачі з прямим або роликовим приводом, тому що у них досить високий рівень вібрації. Крім цього, прямий привід може викликати електромагнітні наводки на звукознімач, і все разом це буде несумісне з якісним звучанням. Найкращий варіант - пассіковий привід, який забезпечує ізоляцію диска-маховика від моторних вібрацій.
4
Уважно поставтеся до вибору тонарма. Він служить для переміщення голки звукознімача по вініловій платівці вздовж її радіуса. Тонарм повинен бути зроблений з вуглепластика і кріпитися на «плаваючі» шасі. Це допоможе значно знизити рівень вібрації і поліпшити якість відтворення звуку.
5
Ну і нарешті, голка. Вибирайте голку з розрахунку «чим дорожче, тим краще». В даному випадку це саме так. Сферичні голки - недорогі і прості у виготовленні. Недолік їх у тому, що через поганий відстеження модуляції канави в місці високого рівня запису. Це веде до деформації пластинки, що в свою чергу призводить до повного спотворення звуку. Є ще еліптичні голки. Вони набагато дорожче, але дають набагато меншу спотворення звуку.
Для любителів аналогового звуку вініловий програвач залишається невід'ємною складовою домашньої звукової апаратури. І це не тільки данина ретро. На вінілі випускаються багатообіцяючі сингли популярних музикантів, а їх якісне звучання тільки підкреслює динаміку живої музики.
Інструкція
1
Основним параметром при виборі вінілового програвача є функціональність мотора і його швидкісні характеристики. Вибирайте електромотор з можливістю блокування кварцового стабілізатора швидкості.
2
Підставою для платівки служить диск-моховик. Зверніть увагу на те, що чим він масивніший, тим стабільніше частота обертання. Раніше диски виготовлялися зі сплавів на основі алюмінію, зараз же використовується лексан або акрил, які мають свою резонансну частоту в безпечному діапазоні.
3
При виборі вінілової платівки звертайте увагу на привід. Його завдання - обертати пластинку з певною частотою, не створюючи при цьому акустичних перешкод. Не беріть програвач з роликовим або прямим приводом, т.к. у них дуже високий рівень вібрацій. До того ж прямий привід викликає електромагнітні наводки на звукознімач. В сукупності все це несумісне з якісним і мелодійним звучанням. Краще вибирайте вініловий програвач з пассіковим приводом, він ізолює диск-моховик від вібрацій мотора.
4
Важливою складовою програвача є тонарм, основне завдання якого - переміщати голку звукознімача по платівки вздовж її радіуса. Вибирайте тонарм з вуглепластика, щоб кріпився на плаваючу шасі, це значно знизить рівень вібрації і поліпшить якість звуку.
5
Якісне звучання програвача в чому залежить від голки. Простими у виготовленні, а тому недорогими, досі залишаються сферичні голки. Правда вони мають значний недолік: за рахунок поганого відстеження модуляції канавки в місцях високого рівня запису, сферичні голки деформують пластинку, що, в кінцевому підсумку, призводить до спотворення звуку. Менші спотворення дають еліптичні голки, але їх вартість набагато вище.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jb_2F6_RnjM
Зверніть увагу
Не забувайте після 300-500 годин прослуховування музики, оглядати голку. При найменшій деформації, її краще викинути, адже в цьому випадку вона стає небезпечною для вашого програвача.