Як обмежити користувача від мережі.

Локальна мережа дає величезну кількість можливостей для користувачів: передача інформації, спільне використання ресурсів і техніки, а також організація доступу в мережу інтернет. Але іноді виникає необхідність установки обмежень для певних користувачів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - локальна мережа;
  • - навички системного адміністрування.
Інструкція
1
Оберіть спосіб обмеження доступу до локальної мережі і інтернету певних користувачів залежно від того, яким чином тимчасова мережа підключається до інтернету. Якщо за допомогою одного з комп'ютерів, які є членом одноразової мережі , то вимкніть на ньому маршрутизацію (вона вимкнена за замовчуванням), щоб ніхто не міг його використовувати як основний шлюз. Або встановіть на даному комп'ютері проксі-сервер і перемкніть. Для цього можна навіть використовувати вбудований сервер, наявний в операційній системі Windows.
2
Налаштуйте браузер, а також інші додатки для роботи через встановлений проксі-сервер на всіх комп'ютерах локальної мережі . На тому комп'ютері, до якого необхідно встановити обмеження в мережі , що не прописуйте настройки в обмежених додатках.
3
Налаштуйте обмеження користувачів в мережі за допомогою комутатора або концентратора. По-перше, встановіть між Свіча/хабом маршрутизатор або замініть його. Налаштуйте його в режимі пропуску трафіку тільки на певні комп'ютери мережі для більшого контролю над користувачами. Також ви можете налаштувати комутатор, щоб він пропускав трафік тільки на один комп'ютер. До того ж ви можете встановити на ньому проксі-сервер.
4
Використовуйте програмні проксі-сервери, вони дають більше можливостей для здійснення управління доступу в мережі , збору статистики і розмежування прав користувачів. Маршрутизатор працює автономно, не залежить від стану ПК і не потребує індивідуальної настройки додатків на кожному окремому комп'ютері мережі .
5
Обмежте доступ користувачів за допомогою створення правил. Також ви можете зробити це, використовуючи адресу комп'ютера (IP або MAC), адреси запитуваних ресурсів, час доби, обсяг трафіку, протоколи.