Як очистити емальований посуд.

Завжди приємно займатися приготуванням їжі в зручній, красивій посуді. Емальовані каструлі, сотейники, чайники та кавоварки радують господинь різноманіттям форм, кольорів і малюнків. Регулярний правильний догляд за ними допоможе надовго зберегти «молодість» кухонного начиння.
Вам знадобиться
  • - м'яка губка;
  • - господарська серветка з віскози та поліестеру;
  • - засіб для чищення;
  • - сода питна;
  • - персоль;
  • - оцтова есенція;
  • - сіль;
  • - мило;
  • - очищення від груш і яблук.
Інструкція
1
Мийте посуд м'якою губкою із застосуванням засобу для чищення.
2
Приготуйте розчин питної соди і промийте їм поверхню посуду. Після цього промийте посуд і протріть сухим рушником.
3
Візьміть дрібну сіль і питну соду. М'якої губкою ретельно почистіть ними посуд .
4
Налийте в каструлю теплу воду з милом і губкою вимийте посуд . Ретельно обполосніть її від залишків мильного розчину.
5
Жирну поверхню посуду чистите губкою з питною содою і милом. Обполосніть водою.
6
Якщо на дні емальованого посуду мається пригорілі їжа, налийте туди води, додайте в неї питну соду або насичений розчин солі. Залиште на 6-8 годин. Потім прокип'ятіть цей розчин в посуді. Промийте і обполосніть її.
7
Потемнілу від тривалого використання посуд можна чистити Персоль. Налийте в посуд гарячу воду, покладіть в неї чайну ложку персолі (або одну таблетку) і кип'ятіть не менше години. Потім гарячою водою з милом промийте посуд і обполосніть її.
8
Налийте в посуд воду. Покладіть в неї очищення від груш і яблук. Воду з очищеннями кип'ятіть не менше 15 хвилин. Поверхня стане білою.
9
Прокип'ятіть в посуді воду зі слабким розчином оцту. Якщо на стінках посуду утворився накип, прокип'ятіть в ній воду з двома чайними ложками оцтової есенції. Потім вимийте її губкою з теплою водою.
10
Для очищення потемнілого зсередини кофейника візьміть 2-3 часточки лимона, покладіть їх на дно і залийте водою. Прокип'ятіть воду протягом 5 хвилин. Ретельно обполосніть кавник. Якщо на поверхні посуду є плями, візьміть господарську серветку з віскози з поліестером, умочіть в харчову соду і почистіть посуд .
Зверніть увагу
Не чистіть емальований посуд металевою щіткою. Від цього пошкоджується емаль.
Корисна порада
пригорілого їжа не тільки неприємна на смак, вона може з'явитися причиною недовговічності емальованого посуду. Не допускайте підгоряння їжі.