Як лікувати гіпертонічний криз.

гіпертонічний криз називають клінічний синдром задишки, ядухи, болі в серці, порушень серцевого ритму на тлі підвищеного артеріального тиску. Поряд з кардіологічними ознаками спостерігаються і церебральні симптоми - запаморочення і головний біль, сплутаність свідомості, нестійка хода.
Вам знадобиться
  • - тонометр;
  • - таблетки ніфедипіну, каптоприл.
Інструкція
1
Найбільш частою причиною гіпертонічного кризу буває нерегулярний прийом гіпотензивних препаратів хронічними гіпертоніками. Тому, якщо ви знаходитесь в групі ризику, не порушуйте схему прийому лікарських препаратів, розроблену для вас лікуючим лікарем.
2
Приймайте лікарські препарати незалежно від свого стану. Більшість страждають на гіпертонічну хворобу не відчувають підвищення артеріального тиску і, орієнтуючись на своє добре самопочуття, зовсім не приймають ліки. Це є найбільшою помилкою, яка призводить до гіпертонічного кризу.
3
Регулярно вимірюйте артеріальний тиск, не менше 2-х разів на день. Це допоможе вам бути в курсі поведінки власного тиску. Знання величини робочого тиску вранці і ввечері, після фізичних навантажень або емоційних сплесків дасть вам уявлення про те, які заходи обережності можуть знадобитися в тій чи іншій ситуації.
4
Якщо ви відчули, що дихання утруднене, а тиск - високе, необхідно викликати бригаду «швидкої допомоги» і покласти під язик таблетку ніфедипіну або каптоприлу. До речі, якщо мова йде про початкових ознаках кризу, то цих заходів може виявитися достатньо. Але якщо починається задишка, «мушки» літають перед очима, то необхідні екстрені заходи.
5
Гіпертонічний криз - це гостра, надзвичайна і серйозна ситуація, яку нічим, крім медикаментозних коштів не дозволиш. Але існують профілактичні заходи, застосування яких значно знижує ризик кризу.
6
Максимально зменшіть вживання солі. Часто саме зайвий шматок оселедця виявляється причиною раптового зльоту тиску.
7
Як можна менше вживайте продукти, що містять кофеїн - міцний чай, каву. Крім того, не зловживайте гострими, копченими і жирними продуктами, що містять тваринний жир.
8
Складіть збалансований раціон харчування, заснований на корисних для вас продуктах. Відварне м'ясо і риба, молочнокислі продукти, каші, супи овочеві і круп'яні. Овочі, фрукти - в необмеженій кількості.
9
Для профілактики гіпертонії приймайте настої і відвари лікарських рослин, що знижують артеріальний тиск, стимулюють роботу серцевого м'яза. До них відносяться пустирник, м'ята, меліса, валеріана, адоніс, квітки і плоди глоду, шипшини та ін.
Зверніть увагу
Криз не залежить від величини цифр артеріального тиску. Він може трапитися і при тиску 180/100, а може і не відбутися при показниках 280/120. Однозначного пояснення такому явищу немає. Основне, що необхідно робити гіпертонікові - це орієнтуватися на можливі ознаки кризу і вживати негайних заходів у разі їх спостереження у себе.