Як очистити книгу.

Книги, як і люди, з роками зовсім молодіють. Щоб зберегти книгу в хорошому стані, особливо, коли йдеться про якомусь ценном екземплярі, потрібно правильно її чистити, оберігати від зайвого впливу сонячного світла і вологи.
Інструкція
1
Видаліть пил з книги за допомогою пилососа або сухої бавовняної ганчірки. Якщо ви вирішили віддати перевагу першому способу, щоб очистити книгу , поставте її в ряд з іншими книгами, щоб від сильної тяги повітря не розтріпати її сторінки. Акуратно пройдіться пилососом.
2
В якості профілактики регулярно, приблизно раз на два тижні, знімайте книги з полиць, протирайте їх. Після чого відкладайте і протирайте полки вологою ганчіркою. Дочекайтеся поки полки повністю висохнуть і тільки після цього повертайте книги на колишнє місце.
3
Використовуйте праску, щоб очистити сторінки книги від жирних плям. Цей метод полягає в наступному. Візьміть щільний шар паперу (підійде аркуш ватману) і через нього пропрасуйте праскою ту сторінку, на якій є старі жирні плями. Потім візьміть трохи бензину і магнезії. Змішайте в рівних пропорціях і акуратно протріть пляму. Потім візьміть шматочок вати і видаліть залишки рідини зі сторінки. Зачекайте, поки сторінка просохне. Це самий перевірений і надійний спосіб позбутися старих жирних плям на будь-якому вигляді паперу.
4
Якщо утворилися невеликі підпалини від сушки праскою, змішайте соду з водою таким чином, щоб вийшла кашка. Покрийте їй підпалини на сторінці. Почекайте до повного висихання. Залишилася соду сдуйте або смахніте щіткою. Підпалина буде помітна набагато менше або зовсім пропаде.
5
Візьміть перекис водню, щоб почистити книгу від чорнильних плям. Змішайте невелику кількість перекису з декількома краплями нашатирного спирту. Візьміть вату і акуратно протріть сторінку. Чорнильні плями зникнуть.