Як тренувати мислення.

Мислення дозволяє пізнавати світ, вирішувати проблеми і отримувати інформацію, яку неможливо отримати простим сприйняттям. Від нього залежить поведінка людини і успішність його в суспільстві. Існує велика кількість видів діяльності, що тренують різні аспекти мислення: гнучкість, конструктивність, прогностичність, креативність і т.д.
Інструкція
1
Змушуйте свій мозок працювати. Мислення тренується при постійному навантаженні і пошуку рішень. Тому запорука успіху - систематичність розумових процесів.
2
Так як мислення оперує наявною інформацією, забезпечте його нею в достатку. Розвивайте кругозір, більше читайте, слухайте, спостерігайте - словом, отримуйте більше вражень про світ.
3
Використовуйте спеціальні ігри та вправи, що розвивають гнучкість розуму і різні розумові процеси: аналіз, синтез, логіку, креативність, прогностичність, критичність. Характерними вправами є пошук відмінностей між об'єктами, пояснення різниці між поняттями, пошук об'єктів, що володіють однаковими характеристиками і т.д.
4
Розвивайте уяву, воно є джерелом нових і нестандартних думок, ідей. Для цього подумки змінюйте функції деяких предметів або пристроїв і знаходите їм нове застосування. Складайте фантастичні оповідання, придумуйте неіснуючих тварин і незвичайні речі.
5
Розвивайте також сприйняття і увагу, тому що ці функції є базовими для всього інтелекту. Для цього підійдуть вправу-тренування «Внутрішній компас», гра «Муха», опубліковані на сайті www.azps.ru.
6
Користуйтеся методом вільних асоціацій для вирішення завдань і проблем. Головним при цьому є розслаблений стан розуму, коли мозок працює на альфа-частоті і включається в роботу права півкуля. В таких умовах мислення стає більш продуктивним, але щоб навчитися їх створювати, регулярно практикують у медитаціях і глибокої м'язової релаксації.
7
Для тренування використовуйте і головоломки, які можна вертіти в руках. Дрібні рухи пальців стимулюють роботу тих ділянок мозку, які відповідають за мову і мислення. Крім того, по-різному стимулюють мозок і різноманітні тактильні відчуття, що викликаються погладжуванням хутра, або стисканням мішечків з піском, зерном та іншими наповнювачами. Вибирайте ті, які приємні і допомагають саме вам.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-Eie2ZWJCQ4