Як пересадити полуницю. полуниця під мульчею в картинках.

Полуницею найчастіше називають суницю садову, трав'янистий багаторічник, що належить до того ж роду, що й полуниця справжня. Обидва цих рослини популярні у садівників через високих врожаїв ароматних ягід і нескладної агротехніки. Щороку полуниця утворює приріст, в якому закладаються квітконоси, листя і вуса. На четвертий рік життя рослини приріст скорочується і, як наслідок, падає врожайність посадок. Щоб не залишитися без врожаю, слід закласти плантацію полуниці на новому місці.
Вам знадобиться
  • - перегній;
  • - суперфосфат;
  • - калійні добрива;
  • - мульча.
Інструкція
1
Полуниця розмножується молодими розетками, що утворюються на довгих пагонах, що виростають з материнської рослини. Для закладки нових посадок рекомендується брати розетки з рослин не старше трьох років. Після того як молоді рослини укореняться, їх можна відокремлювати від куща і висаджувати на місце, підготовлене для нової плантації.
2
Пересаджують полуницю навесні до цвітіння або восени у вересні-початку жовтня. Для цієї культури підійде добре освітлене місце з легкої слабокислою суглинистой грунтом. На заболочених ділянках доведеться влаштовувати дренаж, а кислий грунт слід вапнувати. Посадки полуниці можна закласти на місці, де росли бобові культури. Грядки, на яких росли огірки чи представники сімейства пасльонових, для полуниці не годяться.
3
Грунт під полуницю рекомендують готувати за два місяці до посадки рослин. Перекопайте землю, видаляючи коріння бур'янів. При перекопуванні внесіть на квадратний метр землі чотири кілограми перегною, сорок грам суперфосфату і двадцять грам калійних добрив. За день до посадки полуниці добре полийте підготовлену ділянку.
4
Для пересадки полуниці виберіть похмурий день. Ображати батоги, на яких росли розетки і викопайте вкорінені молоді рослини із землі. Деякі садівники рекомендують струшувати землю з коріння полуниці і прищипувати коріння на чверть довжини.
5
Умочіть коріння полуниці в суміш з глини, гною і води. Посадіть рослини на відстані двадцять п'ять сантиметрів одне від іншого. Між рядами залишають проміжок від шістдесяти до вісімдесяти сантиметрів. Іноді полуницю висаджують на грядку в два рядки, що знаходяться на відстані тридцять сантиметрів один від одного. Важливо простежити, щоб точка росту куща виявилася на рівні землі, не глибше і не вище.
6
Після посадки полийте полуницю і присипте грунт торфом або тирсою. Можна використовувати мульчуючий нетканий матеріал, який залишиться на грядці на зиму.