Як відмити монтажну піну з одягу.

Монтажна піна стала популярним матеріалом в будівництві, вона володіє прекрасними адгезивними властивостями. Але якщо піна потрапляє на одяг, відмити її не так-то просто. Існує кілька способів повернути одязі первісний вигляд.
Вам знадобиться
  • - аерозольний очищувач;
  • - серветки або губка;
  • - щітка;
  • - гострий ніж;
  • - рідина для зняття лаку;
  • - уайт-спірит, бензин або ацетон;
  • - голка;
  • - манікюрні ножиці.
Інструкція
1
Існує спеціальний аерозольний очищувач, як для свіжої, так і для затверділої піни. У разі потрапляння піни на одяг, ви досить легко її зможете видалити. Нанесіть очисник на пляму, витримайте кілька хвилин (час дії очищувача читайте на флаконі). Потім зберіть залишки піни серветками або чистою губкою. Якщо залишилися частинки піни на тканині, то зробіть дану процедуру заново. Видаляючи пляма, намагайтеся змивати його акуратно, щоб не пошкодити тканину.
2
Якщо під рукою не виявилося спеціального очищувача, можна скористатися іншими засобами. Це, наприклад: уайт-спірит, бензин, ацетон і навіть рідину для зняття лаку. Це менш щадні для тканини кошти, ніж спеціальний очисник, але вони теж дозволять продовжити життя зіпсованої речі.
3
Самое дбайливе дію на тканину надасть рідина для зняття лаку. З особливою обережністю застосовуйте Уайт-спірит, ацетон і бензин. Завдяки цим коштам, піна, розчинившись, буде домагатися вбратися в тканину, тому розчинник наносите в маленьких кількостях, наприклад за допомогою ватних паличок.
4
Вибираючи розчинник, зверніть увагу на якість тканини і глибину проникнення в неї. Якщо тканина щільна (спецодяг, верхній одяг з щільної тканини, хутряні вироби) впоратися з плямою набагато легше, звичайно в таких випадках, виріб можна привести в порядок. Але інакше йде справа з делікатними тканинами. Багато розчинники можуть серйозно пошкодити тканину. Але, якщо діяти обережно, але впевнено можна досягти позитивного результату.
5
Ні в якому разі не розмазуйте свіже липке пляма, намагаючись прибрати його механічно. Розмазуючи піну , ви ризикуєте втерти її в тканину, і відмити річ буде куди складніше. Перед початком нанесення засобу для видалення плями, зріжте обережно весь пишний обсяг піни гострим ножем. Змочіть тканину в тому місці, куди прилипла піна, і почекайте півгодини. Підготуйте обраний вами розчинник.
6
Не поспішайте наносити розчинник безпосередньо на пляму. Поекспериментуйте для початку на менш помітному місці, щоб перевірити стійкість тканини до даного засобу. Потріть на невеликій ділянці одягу розчинником і переконайтеся, що він не роз'їдає фарбу і не псує фактуру тканини. Якщо все гаразд, приступайте до виведення плями. Змочіть його розчинником і за допомогою щітки видаліть піну . Оцініть результат і повторіть процедуру, якщо це необхідно. Після обробки розчинниками очищене місце заперіть в мильній воді, щоб змити хімічна сполука. Зробіть це якнайшвидше, тому що розчинник безперервно продовжує своє згубну дію на тканину.
7
Якщо на тканині є невеликі за розміром краплі монтажної піни, то зріжте їх акуратно ножем або манікюрними ножицями. Розпушіть залишки піни звичайної голкою. Шматочки піни обережно зріжте ножицями або видаліть щіткою. При необхідності скористайтеся розчинником.
Заводська інструкція на будь-якому балоні з монтажною піною свідчить, що застигле засіб після застосування неможливо видалити з поверхні, хіба що механічним способом, тобто ножем, металевої губкою, напилком і т.д. Якщо вам не до вподоби перспектива відтирати дерев'яні двері чи вікна металевої шорсткою губкою, то відразу, не чекаючи моменту, коли піна застигне, скористайтеся спеціальними розчинниками, які продаються в будівельних магазинах. Заздалегідь розбавте розчинник водою, щоб уникнути роз'їдання чутливої поверхні.
Інструкція
1
Якщо все ж піна застигла, то скористайтеся деякими порадами. Для початку зріжте з допомогою кухонного ножа основну частину піни так, щоб не пошкодити поверхню. Пройдіться по поверхні жорсткою мочалкою, змоченою лаком для нігтів без ацетону. Застигла піна повинна скукожіться і прийняти шорсткий вигляд.
2
Під кінець скористайтеся лікарським засобом - димексидом при ударах і розтягненнях. Воно продається в аптеках без рецепта. Акуратно втирайте лікарський засіб в поверхню. Через кілька хвилин монтажна піна повинна покритися відшаровується кіркою. При роботі з димексидом користуйтеся рукавичками: засіб легко роз'їдає шкіру.
3
Видаліть залишки піни жорсткою мочалкою, змоченою у воді. Спробуйте заполірувати поверхню, оброблену абразивними засобами, щоб звести до мінімуму утворилися тріщини і подряпини. Для цього підійдуть засоби на основі воску або силікону.
4
Якщо забруднені виріб є переносним і малогабаритним, розташуйте його під прямими сонячними променями. Ультрафіолет теоретично руйнує монтажну піну , від чого вона починає кришитися і сипатися. Але й тут є мінус: під дією сонця виріб може попросту вигоріти.
5
Якщо монтажна піна залишилася на руках, не використовуйте для її видалення спеціальні очисники. Чи не травмуйте шкіру: виділяється шкірний жир природним шляхом позбавить вас від піни протягом декількох днів.
6
Якщо при роботі з монтажною піною ви забруднили одяг, в цьому випадку навіть димексид не в силах буде допомогти: з одягом доведеться розлучитися.
Корисна порада
відтираючи меблі димексидом, не забувайте кожного разу після нанесення засобу витирати поверхню насухо, щоб уникнути роз'їдання поверхні. Перш ніж застосувати цей сильний розчинник, випробуйте його на непомітній для ока місці. Особливо це стосується шкіряних виробів та виробів з дерева.