Як вивчити вірш дуже швидко.

Процес заучування віршів напам'ять сприяє розвитку людської пам'яті, і з метою тренування важливо періодично повертатися до твору. Але під час навчання або для успішного проходження випробувань може знадобитися запам'ятати інформацію буквально «на льоту».
Інструкція
1
Перегляньте вірш повністю, постарайтеся зрозуміти, про що в ньому йдеться. Це дозволить вам зосередитися на всьому тексті, а не тільки на окремих фрагментах.
2
Розбийте твір на невеликі шматочки, наприклад, чотиривірші.
3
Перечитайте уривок вголос, повільно промовляючи кожне слово. Деякі рядки, особливо ті, в яких використовувалися цікаві звороти мови та посилення слів, здадуться вам уже знайомими.
4
У процесі роботи уявляйте ситуацію, що виникає у вірші, підбирайте асоціації до кожного іменника, прикметника і дієслова. Такий прийом, який отримав назву «Синестезія», дозволить вам підключити до процесу запам'ятовування всі свої почуття. «Пожвавите» образи, які згадуються у творі. Якщо мова йде про біль, відчуєте її, автор описує мандарин - подумки вдихніть його тонкий аромат.
5
Будуйте логічні зв'язки. Це особливо корисно, якщо ви ніяк не можете запам'ятати ту чи іншу інформацію. Наприклад, рядок «Я вовком би вигриз бюрократизм» можна змоделювати так. Спочатку відчуйте себе в шкірі цього звіра, потім подумки беретеся виїдати твердий предмет, на якому стоять державні службовці. Вони і будуть символізувати посадових осіб, поставлених на чолі влади.
6
Будьте послідовні у роботі, постарайтеся не відволікатися на зовнішні подразники. Спочатку прочитуйте рядки обраного уривка на папері, потім кілька разів прокручивайте їх в пам'яті, паралельно з цим уявляйте ситуацію в уяві, і тільки потім повертайтеся до вірша. Пробіжіться очима по наступному шматку, відсуньте лист від себе і розкажіть першу частину, а після і другу. Важливо при цьому якомога меншу кількість разів підглядати в текст, а краще і зовсім виключити таку можливість.
Можливості людського мозку майже безмежні, проте рідко хто може використовувати їх на повну. Пам'ять зберігає величезні обсяги інформації, але в потрібний момент не завжди спрацьовує ідеально. Тому люди і вдаються до деяким прийомам, які допомагають якомога швидше і якісніше запам'ятати великі обсяги інформації.
Вам знадобиться
  • Текст твору, диктофон.
Інструкція
1
Як і в будь-якій справі, в запам'ятовуванні тексту технологія залежить від типу матеріалу, який потрібно запам'ятати. Якщо ви вчите твір , то це або вірш, або проза. Правда, є ще драма, але це окрема розмова. Звичайно, для заучування куди простіше віршовані тексти, так як в них є рима і ритм. Для початку відкрийте вірш і прочитайте його кілька разів, обов'язково промовляючи вголос. Так у вас буде задіяно відразу три види пам'яті: по-перше, ви бачите текст, по-друге, запам'ятовуєте, як його потрібно вимовляти, по-третє, чуєте те, що читаєте. Можливо, за кілька таких прочитань частина тексту вже вкладеться у вас в голові.
2
Вчити починайте по рядках. Спочатку запам'ятаєте першу, потім починайте поступово з'єднувати з другої. Ось як це буде виглядати на прикладі вірша М.Ю. Лермонтова: Виходжу один я на дорогу; Крізь туман кременистий шлях блестіт.Ночь тиха. Пустеля спостерігає Богу, І зірка з зіркою говоріт.Сначала запам'ятайте рядок «Виходжу один я на дорогу». Для цього кілька разів проговорите її, а потім повторіть, не дивлячись в текст. Так само і з другим рядком. Потім з'єднайте першу і другу - спочатку читайте їх разом, потім повторіть обидві, не дивлячись у текст. Потім з'єднуйте другого з третього. Повторіть разом другу і третю, а потім першу, другу і третю разом. Так поступово ви запам'ятаєте строфу. Так само вчіть і інші строфи.
3
Якщо вивчення за запропонованою технології йде у вас довго і складно, можливо, у вас добре розвинена образна пам'ять. Намагайтеся пов'язувати рядки, які вчіть, з тими чи іншими образами. Уявіть собі пустельну дорогу, туман, кремнистий шлях, який блищить, тиху зоряну ніч. Цілком можливо, це вам допоможе в запам'ятовуванні.
4
Спробуйте переписати вірш кілька разів. У когось така механічна пам'ять розвинена краще. До речі, якщо вам здається, що ви вже вивчили вірш, теж напишіть його, але не заглядаючи в текст - перевірте себе.
5
Можливо, вірш зможе лягти на знайому вам мелодію. Спробуйте вивчити його, як пісню. А можна ще записати його на диктофон і кілька разів прослухати - це допоможе, якщо у вас краще розвинена слухова пам'ять.
6
Якщо вам потрібно вивчити прозовий текст, то його необхідно розділити на смислові частини. Або навіть не зовсім смислові. Прочитайте текст, а в тих місцях, де вам інтуїтивно захочеться зупинитися, поставте рисочки. Саме за такими шматочках ви і будете вчити.
7
Прозаїчний текст обов'язково промовляйте з інтонацією. Просте зазубрювання тексту буває ефективно, але не завжди. Спробуйте допомагати собі жестами.
Корисна порада
Незалежно від того, який текст ви вчили, наступного дня ще кілька разів повторіть його. Може здатися, що ви вже знаєте твір ідеально, а на наступний день виявиться, що половину ви забули.