Як поливати монстеру.

Монстера - дуже красиве кучерява рослина з величезними листям. Листя дуже декоративні і при гарному догляді виростають до 30-35 см в довжину. Родом монстера з тропічних лісів Південної Америки, але в останні три сторіччя поширилася по всьому світу. У народі її ще називають "плаксою", тому що перед дощем на її листі виступають крапельки. Поливати цю рослину потрібно досить часто.
Вам знадобиться
  • - лійка;
  • - мішечки з землею.
Інструкція
1
Вологість в тропічних лісах зазвичай буває високою протягом усього року. У рослин бувають періоди відносного спокою, але повністю позбавляти їх вологи можна. Монстера дуже швидко скине свої розкішні листя і може загинути. Але не любить вона і заболочування грунту. Тому забезпечте рослині хороший дренаж. Взимку поливайте квітка помірно. Чи не переливайте. Грунт має весь час залишатися злегка вологою і не більше того. Краще поливати меншою кількістю води, але частіше.
2
Багато видів монстери походять з Південної півкулі. Однак вони вже настільки адаптувалися до кімнатного існування, що не надто слідують природному природному циклу. Тому не ламайте голову, коли у цієї рослини літо, а коли повинна бути зима. Встановлюйте режим точно такий же, як і для інших кімнатних рослин. Весна для мешканців вашого підвіконня починається в березні-квітні. З цього моменту поступово починайте поливати монстеру більш рясно. Сильно зволожуйте землю і не допускайте пересихання. Грунт має бути постійно вже не вологою, а мокрою. Таким чином поливайте рослину до жовтня-листопада.
3
Влітку монстеру можна поливати знизу. Горщик, в якому живе ця рослина, повинен стояти в досить високому і просторому піддоні. Періодично наливайте воду в піддон. Монстера із задоволенням її вип'є. Дочекайтеся, поки вода зникне, і налийте нову порцію.
4
У монстери дуже часто утворюються повітряні корені. Їх розташовують різними способами. Якщо ліана ще невелика і побічних коренів у неї небагато, направте їх вертикально вниз. Підставте під рослину великий піддон з водою, щоб і бічним кореням діставалася волога. У великих рослин до таких корінцях можна прив'язати пробірки з водою. Підійдуть і поліетиленові мішечки з землею. Грунт необхідно регулярно зволожувати.
5
Монстера не дуже вимоглива до вологості повітря і до температури. Короткочасні великі перепади вона переносить досить спокійно, а повітря вона сама чудово зволожує. Однак постарайтеся все ж забезпечити їй сприятливі умови і не дозволяйте температурі в квартирі опускатися нижче 18 ° С.