Як визначити групу грунту.

Визначення групи грунту виробляється на етапі проектування фундаментів будівель і споруд. Дослідження грунту необхідно для визначення його здатності витримувати навантаження майбутнього об'єкта будівництва. Грунти класифікують на групи за характером структурних зв'язків таким чином.
Вам знадобиться
  • ГОСТ 25100-95 «Класифікація грунтів»
Інструкція
1
Відберіть кілька проб грунту в різних місцях ділянки забудови на глибині до 5 метрів. Визначте візуально їх характерні особливості. Подивіться по класифікатору грунтів характеристики кожної групи грунту .
2
Порівняйте характеристики проб грунту з наведеними у класифікаторі. Скельні, крупноуламкові і піщані грунти ви дізнаєтеся легко. Якщо зразок не відноситься ні до однієї з цих груп, отже, у вас на ділянці глинистий грунт.
3
Визначте різновид глинистого грунту - це може бути супесь, суглинок або глина. Розітріть частинку проби між пальцями. Якщо в ній суміш піску і, приблизно, до 10% глини, і проба при розтиранні між долонями не скачується в шнур - це супесь. Якщо це суміш піску і до 30% глини, і проба при розтиранні скочується в шнур діаметром до 1 см - це суглинок. Якщо проба в сухому стані досить міцна, а в сирому стані пластична - це глина.
4
При необхідності виявите різновид глинистого грунту з утримання піщаних частинок в пробі. Так, супесь може бути супіщана і пилуватих, суглинок - легкий пилуватий і легкий піщанистий, важкий пилуватий і важкий піщанистий. Визначивши групу грунту , можете приступати до вибору типу конструкції фундаменту проектованої будівлі.
Корисна порада
Кваліфіковану оцінку грунту на вашій ділянці може зробити фірма, що займається інженерно-геологічними вишукуваннями.