Як приготувати побілку.

Ремонт квартири, як правило, включає в себе обробку стель. Один зі способів додати стельової поверхні привабливий і свіжий вигляд - побілка. Для цієї мети можуть бути використані готова водоемульсійна фарба, крейдяна паста, сухий склад або самостійно приготований крейдяний розчин. Щоб своїми руками розвести побілку, треба запастися необхідними компонентами і змішати їх в певних пропорціях.
Вам знадобиться
  • - крейда;
  • - синька;
  • - ємність;
  • - вода;
  • - марля;
  • - поліетиленова плівка;
  • - клейонка.
Інструкція
1
Придбайте на ринку або в господарському магазині крейду у вигляді сухого порошку або пасти. Він послужить основним матеріалом для побілки. Чи не дивуйтеся, якщо куплена вами крейдова паста має сіруватий відтінок; після побілки стель або стін вона придбає необхідну білизну.
2
Кількість необхідного крейди визначатиметься розмірами оброблюваної поверхні і консистенцією розчину, який ви приготуєте. Не бійтеся запастися крейдою з невеликим надлишком, оскільки цей матеріал добре зберігається, не втрачаючи своїх якостей, і може бути використаний при подальшому ремонті.
3
Розрахуйте необхідну вам кількість побілки. Виходите при цьому з того, що на квадратний метр поверхні вистачає 0,5 л рідкого крейдяного складу. Перед початком побілки доцільно провести невелике тренування, заливши в розпилювач невелику кількість побілки й випробувавши її на невеликий за розміром площі. Так ви напрацюєте навик і заодно визначте, яким є приблизний витрата приготованого вами розчину.
4
Безпосередньо перед приготуванням побілки просійте крейда, щоб видалити нерозмелені домішки і великі частки. Потім змішайте в ємності приблизно 1,5-2 кг крейди і 2,5-3 л води. Розмішайте утворилася суміш, щоб у підсумку все грудочки крейди розійшлися.
5
Розчин процідіть через два-три шари марлі або капронову панчоху. Періодично обполіскуйте тканину чистою водою, щоб звільнити пори. У підсумку ви повинні отримати масу густоти сметани, яка готова до застосування. Якщо ви хочете, щоб побілена поверхня мала сліпуче білий колір, додайте в розчин синьку до отримання легкого блакитного відтінку.
6
Якщо ви приготували декілька більше розчину, ніж було потрібно, не поспішайте його викидати. На дві-три доби залиште побілку в тому ж посуді, де вона була розлучена. Мел осяде на дно і перетвориться на пасту. Цю масу викладіть на клейонку або поліетилен шаром близько 5 см. Після стікання води паста стане шматком сухого крейди. Укладіть його в поліетиленовий пакет і збережіть до чергового ремонту.