Як намалювати вогонь фарбами. Як намалювати елемент вогню.

Вогонь на картинах і книжкових ілюстраціях зустрічається досить часто. Це і туристський багаття, і пожежа в Кошкіна будиночку, і полум'я, що б'є з жерла вулкана, і багато іншого. Постійної форми вогонь не має. Художнику необхідно дати зрозуміти глядачеві, що вогонь гарячий і рухливий, що його вид постійно змінюється.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - твердий простий олівець;
  • - акварельні фарби або гуаш.
Інструкція
1
Почніть малювати вогонь з його передбачуваних контурів. Дуже багато залежить від того, для чого ви малюєте полум'я. Наприклад, на піонерських плакатах і значках біля вогню завжди було три мови. На картині багаття часто виглядає як жовто-помаранчеве пляма, від якого летять у висоту іскри. Пожежа - це багато мов вогню, розташованих по всьому контуру палаючого предмета. Тому тонким олівцем накидайте пляма, обмежене зубцями різної довжини, для багаття. Якщо ви малюєте пожежа - проведіть кілька зубчастих ліній, наприклад, над дахом будівлі та над підлогою. Якщо ви малюєте свічку, покажіть один язичок, який являє собою сильно витягнутий по вертикалі овал із загостреним верхнім кінцем.
2
У плями, що обмежує контур багаття, знайдіть в нижній частині лінії довільну точку. Уявіть, що там знаходяться дрова. Їх можна навіть накидати. Само полум'я малюйте від цієї точки сміливими і швидкими вертикальними і похилими мазками. Наберіть на кисть яскраво-жовту фарбу. Кисть потрібна біляча або колонкова. Якщо ви проведете нею короткий різкий мазок знизу вгору або в сторону, вона сама зробить натиск там, де потрібно. Уявіть собі, що ви малюєте квітка, у якого серединка знаходиться там, де складені дрова в багатті. Робіть мазки так, як розташували б пелюстки, тобто вони знаходяться зовсім близько один до одного в центрі, а до країв розходяться. Між ними повинні бути відстані в декілька міліметрів. Не старайтесь зробити мазки однаковими по довжині. Мови біля багаття постійно змінюються, і вони різні.
3
мазки між уже наявними. Знову-таки зовсім необов'язково суворо чергувати один колір з іншим. Можна зробити всього кілька помаранчевих ліній. Таким же чином намалюйте і червоні язики. Червоний можна брати будь-який, від яскраво-червоного до бордового. Трошки размойте краю мазків, щоб не було занадто різких обрисів. Не забудьте про те, що над багаттям завжди є дим, а відповідно - обриси фігур і предметів в цьому місці повинні бути трохи змазаними і кілька більш світлими. Вогонь в печі малюється точно так само.
4
Щоб намалювати пожежа, єдину точку вибирати не потрібно. Зробіть жовті мазки різної довжини, але щоб вони всі були перпендикулярні скату даху або, скажімо, вікна. Можна одні мови зробити зовсім тоненькими, а інші - товстими і довгими. Між жовтими намалюйте помаранчеві та червоні язики.
Корисна порада
Можна нанести олівцем не тільки контури вогню, але й напрямок штрихів.